Taas sama juttu, eiks ne opi koskaan?http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901309004717_uu.shtml
Vittu eiks ne ikinä opi?
???????
23763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Uutisessa musitettiin mainita, että maastoauto ajoi "kovaa". Varmaan sitten sen syy. Ilmiselvästi ylinopeutta.
Olisi vaan maasturikuski noudattanut nopeusrajoituksia, niin tätäkään ei olisi tapahtunut!
Miksiköhän iltalehti (tai todennäköisemmin stt) haluaa syyllistää tuota maasturikuskia?
Tämä maasto auto ei ajanut kantatie 25:llä ylinopeutta hyvinkäällä.
Tapaus oli tälläinen kolme henkilöautoa kolaroi hyvinkäällä kantatie 25:llä.
Kyse ei ollut ylinopeudesta, vaan kolmen auton ketjukolarista hyvinkäällä kantatie 25:llä.
Outo ketjukolari, jossa kolaroidaan kahden vastaantulijan kanssa...
> törmäsi vastaantulleeseen henkilöautoon.
Tosin iltalehden laatu on sellaista, ettei aina voi olla varma mitä ne tarkoittavat. Mitä tarkoittaa esimerkiksi seuraava:
> Kolarin jälkeen mies auto luisui vielä toista, kovaa
> vauhtia ajanutta maastoautoa päin.
Miesauto on yhdyssana, minkä lisäksi olisi ollut kiva mainita jo aiemmin, että se ensimmäinen auto, jota päin mies luisui, oli maastoauto.
Mistäköhän ne löytää noita toimittajia... :)
Kaksi auto ajoi ohituskaistalla maasto autoa päin, josta synytyi kolmen auton peltikolari kantatie 25:llä hyvinkäällä.
Ylinopeudella ei ollut asiaa kolmen auton peltikolarissa hyvinkäällä kantatie 25:llä.
Kaksi auto ajoi ohituskaistalla maasto autoa päin, josta syntyi kolmen auton peltikolari kantatie 25:llä hyvinkäällä.
Ylinopeudella ei ollut asiaa kolmen auton peltikolarissa hyvinkäällä kantatie 25:llä
jos maastoauto ei olisi ajanut kovaa, se ei olisi joutunut kolariin. ainakaan tuohon kolariin. autossa olleet olisivat olleet ensimmäisten joukossa kolaripaikalla mutta eivät osallisina.
hassua miten joltain voi lähteä auto käsistä sulalla tiellä. jos kuskin todetaan ajaneen nopeusrajoituksen mukaan voidaan kaikki nopeusrajoitukset poistaa koska ne eivät estä tällaisia onnettomuuksia.
Luonto löytää keinot karsia kahelit pois. Koirien kanssa touhuavat tietävät että varomattomat pennut jäävät autojen alle ja varovaiset pennut selviävät hengissä. Luonto karsii.
Tässä tapauksessa harmittaa vain se jos sivullisia kärsii toisen törttöilystä.
Tarkoitit varmasti koiraa, joka on kaheli ja se ajaa autoa.
Koska mainitsit myös koirien kanssa touhuvat, että varamattomat pwnnur jäävät autojen alle ja varavovaiset pennu selviävät hengissä.
Luonto kärsii korista, jotka ajalevat autoilla.
Ratkaisu älkää enää koirien omistajat, päästäkö koiria ajamaan autoasi että ei synny enää näitä peltikolareita.
Tarkoitit varmasti koiraa, joka on kaheli ja se ajaa autoa.
Koska mainitsit myös koirien kanssa touhuvat, että varamattomat koirat jäävät autojen alle ja varavovaiset pennu selviävät hengissä.
Luonto kärsii korista, jotka ajalevat autoilla.
Ratkaisu älkää enää koirien omistajat, päästäkö koiria ajamaan autoasi että ei synny enää näitä peltikolareita.
Tarkoitit varmasti koiraa, joka on kaheli ja se ajaa autoa.
Koska mainitsit myös koirien kanssa touhuvat, että varamattomat koirat jäävät autojen alle ja varavovaiset pennut selviävät hengissä.
Luonto kärsii korista, jotka ajalevat autoilla.
Ratkaisu älkää enää koirien omistajat, päästäkö koiria ajamaan autoasi että ei synny enää näitä peltikolareita.
Kukaan ei varmati loukkaantunut sielä hyvinkäällä kolmen auton peltikolarissa tänä aamuna kello 8.00 kantatie 25:llä.
Kirjoittelet vastauksia itsellesi ja horiset sekavia? Jätä ne huumeet ja viinat vähemmälle.
Tilannehuone.fi:n mukaanKolarissa kuoli 1 ja loukkaantui 4. Tosin iltalehti ja HS kertoo että 1 kuoli ja 2 loukkaantui. Toimittajilla ilmeisesti laskuopissa parantamisen varaa.
Mitä sinä itse teit aluksi.
Puhuit koirien omistajista.
Mitä tekemistä koirien omistajilla on liikenteen kanssa.
Käytät vissiin itse huumeita ja viinaa.
Sanoin vain aluksia aivan asiallisesti, että tänä aamuna kello 8.00 kantatie 25:llä hyvinkäällä sattui kolmen auton kolari.
Kolari sai alkunsa kun kaksi autoa ajoi kohti maasto autoa, joka oli toisella kaistalla.
Kukaan ei loukkaantunut kolarissa kello 8.00 hyvinkäällä kantatie 25:llä-
tajua? Siellä kuoli 1 ja loukkaantui 2 tai 4, riippuen mistä mediasta asiaa lukee. Ei ole aivan sama asia kuin mitä paasaat.
Kenestäköhän kahelista sä puhut?
Etkö todellakaan opi? Kielestämme löytyy tilannetta paremmin kuvaavia sanoja kuin "vittu", etkö ole vielä oppinut?
Kun aloitit syyttämään minua että olisin juoppo.
Sanon sinulle en ole juoppo.
Anteeksi vaan siitä että haukuin sinua vitun suomi juntiksi.
Hakemasi sana on: TYHMÄ. Käsitämme kyllä jo mistä olet tullut, paljoa ei ole annettu ja että olet todella TYHMÄ.
En väittänyt olevani todella tyhmä, paitsi kommentistasi voi päätellä että olet juntti.
Hyvää jatkoa juntti.
kaikkea itsestäsi kerro... Tosin tiesimme kaiken tuon entuudestaankin.
missä on se tappajarekka joka on aina syyssä joka kolariin mitä tapahtuu? eihän nyt henkiöautot ja maasturit keskenään koskaan kolaroi
terve turhaa tuon onnettomuuden syytä arvailla mun hyvä ystävä kuoli tuossa onnettomuudessa ja suru on todella raskasta,saisi jokainen auraaja hiekottaa tiet ennen kuin ihmiset lähtevät töihin.mutta mikään ei tuo ystävääni takaisin.ikuinen kaipuu pysyy.