Mieheni jäi kiinni siitä, että on harrastanut puhelinseksiä säännöllisesti eri ihmisten kanssa koko suhteemme ajan.
Olen raivoissani, loukkaantunut.
Ollaan naimisissa oltu vain vähän aikaa.
Tuntuu, että se on sitten ihan sama, kuin olisi käynyt oikeasti paneskelemassa jossain.
Sattuu!
Olen raivoissani, loukkaantunut.
Ollaan naimisissa oltu vain vähän aikaa.
Tuntuu, että se on sitten ihan sama, kuin olisi käynyt oikeasti paneskelemassa jossain.
Sattuu!
Vastaukset 22
Vanhimmat
tarjoat huonoa sexiä ja aivan liian vähän,tai sit ukkos vain tykkää runkata
..vikahan tuokin, herää jo dorka! Eiköhän siinä ole miehessä vika..ääliö mikä ääliö!Voimia aloittajalle ja itse lähtisin aikasta äkkiä. Ilmeisesti teillä on lapsia kun äitien palstalle kirjoitat: Suhde on tuon jälkeen vaikea paikata ja huonossa suhteessa lapsetkin kärsii..
mutta kiitos kannustavasta viestistä.
Eihän se nyt, hyvänen aika voi minun vika olla.
mene itseesi!
Niin, helpostihan sitä niin ajattelee, kun ei asiasta mitään tiedä.
Eipä tämän tuskan määrää voi kukaan sellainen ymmärtää, joka ei ole elänyt samassa tilanteessa.
No ei toi nyt minustakaan mikään hirveä juttu ole. Ja onhan se niin että jos mies ei saa suhteessaan tarpeeksi seksiä, hänen pitää tehdä se käsikäyttöisesti ja jotkut miehet käyttävät siinä apuna pornolehtiä, leffoja ja tai puhelinta.
Ei se musta ole pettämistä...
hakenut seksiseuraa netin kautta, esittänyt olevansa sinkku.
Eikö tuokaan ole sitten pettämistä?
mitäs tuo sitten mielestäsi on?
aika paljonkin sitä hommailua peiton alla. Että siitä ei voi olla kysymys.
Vanhemmiten miehet ehkä vähän viisastuu, mutta nuoret miehet luulevat voivansa tehdä mitä tahansa. Machoilua. Olen nähnyt ikävä kyllä tuollaisia miehiä, kun muutamien ystävieni miehet ovat kaljapäissään ehdotelleet minulle ja myös avoimesti kertoneet "pikku seikkailuistaan". En ole koskaan uskaltanut kertoa eteenpäin ystävilleni, koska muuten olisin pilannut heidän avioliittonsa ja meidän ystävyytemme.
onko läähes nelikymppinen mies nuori?
Anteeksi, oletin että miehesi on nuori koska olen nähnyt 2-3 kymppisten tekevän tuollaisia tyhmyyksiä. Kyllä neljäkymppisenä pitäisi olla jo järkeä päässä.
Ehkä parempi että jätät miehesi. Olen pahoillani puolestasi. Jaksamisia.
että miksi hän tekee noin?
mutta mies elää näköjään kuin sinkku. Kyllä ottaa päähän!
Ehkä hän on jäänyt nuoren miehen asteelle, jolloin on "coolia" harrastaa tuhmia tavalla tai toisella mahdollisimman monen naisen kanssa. Vanhemmilla miehillä tuollainen viehätys hiipuu, paitsi kyllähän toiset papparaiset ottavat uuden nuoren vaimon, tästä esimerkkinä vaikka herra Mikkonen joka on nyt ollut julkisuudessa uuden vaimonsa puheiden takia.
Kerran vahingossa löysin netistä testin, testaa oletko nainen vai mies. Oli muistaakseni setan sivuilla, mutta en ole käynyt enää katsomassa onko sama testi siellä. Olin ihan järkyttynyt testikysymyksistä, että voiko joku (mies) todella ajatella noin! Oma testitulokseni oli että olen täysin nainen, mutta kyllä jäi se testi vaivaamaan, vaikka ihan huvikseni sen tein.
No joo kyllä seksiseuran ettiminen on jo vähän vakavampaa :/
Oisko ukollasi jäänyt nuorempana kokematta ne monen naisen pyöritykset ja nyt paikkailee niitä asioita?
Tosi ikävää ja kun sanoit että uskot noiden olevan vaan jäävuorenhuippu niin varmaan kannattaa sit heivaa mies pellolle. Pidä kunnon keskustelu miehen kanssa ja kysele syitä häneltä ja muista vaatia kunnon vastauksia!
http://www.transtukipiste.fi/
Lähes nelikymppinen on vielä nuori. ;)
Mutta oli mies (tai nainen) minkä ikäinen hyvänsä, ei tuollainen käytös ole hyväksyttävää.
Sain tällaisen vastauksen;
"Sinussa on äärimmäisen vähän mieheyttä - paljon vähemmän kuin naiseutta. Sinulla saattaa olla mieheyteen liittyviä pelkoja tai kapinallisuutta."
Mitähän tuokin nyt tarkoittaa...?
>> Oisko ukollasi jäänyt nuorempana kokematta ne monen naisen pyöritykset ja nyt paikkailee niitä asioita? >>
-Ohhoh, toihan vaikuttaa melkein sellaiselta kommentilta, että tuollainen "monen naisen pyörittäminen" olisi muka ihan "normaalia" ja hyväksyttävää nuorempana...! Itse kohta 50v. AIKUISENA miehenä olen sitä mieltä, että monen naisen "pyörittäminen" ei ole missään vaiheessa oikein, vaikka itsekään en ole siihen syytön. Jos sellaista harrastaa, niin se on huorin tekemistä. Omasta kokemuksesta sen myös tiedän, että pohjimmiltaan niistä vain ihmisen sielu kärsii ja haavoittuu.
Taitaa nykyään olla "nuoremmalla" polvella nämä seksiasiat päässeet kehittymään aivan omituiselle mallille. Ihminen on tarkoitettu YKSIAVIOISEKSI, joka tarkoittaa sitä, että kestävä avio-onni ei juuri koskaan löydy sitä kautta että ensin harrastetaan nuorempana ns. "vapaata seksiä" ja sitten kun se alkaa jo hieman tympiä, -vai miten se oli?, niin sitten vasta yritetään alkaa etsiä sitä "oikeaa"...!
Eipä ihme että tämä "nuorempi" polvi ei saa enää avioliittoja kestämään... Ei avioliitoilla ole enää TODELLISTA Jumalan siunausta, kun ollaan ensin nuoruus ryvetty haureudessa. Valitettavaa mutta näin se vain on nähtävissä...
Jumala maatamme ja haureudessa elävää kansaamme armahtakoon! Ja, JUMALAN SIUNAUSTA KAIKILLE AVIOLIITOILLE!
tommoinen loukkaa, ymmärrän hyvin.
Ihan sama käykö salarakkaalla, maksullisissa, harrastaako "vain" puhelimessa tai netin kautta jne.
Aina kun on touhuissa on jollakin tapaa mukana joku muu kuin oma siippa, se on mielestäni pettämistä.
aina, kun pitää salaa tehdä jotain, se on mielestäni pettämistä.
Ehdotin, että sovitaan sitten niin, että minä jatkan pari kolme vuotta tuollaista, että katsotaan sitten, josko on vielä syytä jatkaa yhdessä. Mies ei tietenkään suostunut.
Tunnen itseni vain hyväksikäytetyksi.
Arki ei ole herkkua, eikä sen sitä pidä aina ollakaan. Harmittaa perkeleesti, ettei kestänyt sitä minun kanssa, vaan koko ajan piti sählätä selkäni takana ties mitä.
Luulenpa vaan, että tämä paljastunut asia on vain jäävuoren huippu.
:(
kyllä mä uskon että sua sattuu ja olen siinä samaa mieltä.se mitä ei voi kertoa on pettämistä,tavalla tai toisella. Sun vika se ei ole ,että miehellä on ihan selvästi ongelma.. Mua painais tollaisessa tilanteessa asia niin etten pystyisi jatkamaan elämää samanlaisena ja luultavasti vaikka yrittäisitkin unohtaa kun mies lupaa ettei se toistu, asia tulisi uniin ja painaisi.. Mä olen todella pahoillani sun puolesta.. Mä en itse vois jatkaa.. Mutta ehkä sä olet vahvempi..
itse olen tosi avoin ihminen miestäni kohtaan ja loukkaannut pienistäkin salaisuuksista. Tuollainen salaisuus kaataisi mun koko luottamuksen ja alentaisi itsetuntoani roimasti. Tuskin pystyisin unohtamaan asiaa ja jatkamaan elämää normaalisti. Nyt kovasti tsemppiä ja pohdiskelua miten jatkat elämääsi tästä eteenpäin. Kerrohan meille minkä ratkaisun teit.