Tämän kuun viimeinen perjantai raittiina.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tässähän sitä raittiina istuskellaan. Eilen illalla ratkesin taas ottamaan olutta siinä klo 18.00 maissa ja kyllä se tupakkakin tuli sitten myös kuviin myöhemmin illasta, eli porttiteoria pätee ainakin siinä mielessä.
On tää veemäistä kärvistelyä. Ei mun niinkäänn alkoholia tee mieli muuten, kun sen tavan vuoksi vaan. AA.hankaan ei voi mennä, kun jos menee, niin missaa kaikki hyvät tv-ohjelmat.
Tänään tulee niin paljon kaikkea hyvää: Lemmen viemää, Kovan onne kundi, Salkkarit, Simpsonit, Tartu Mikkiin yms.
No, pitää yrittää vaan pysyä mahd. paljon limulinjalla. Se on vaan vähän vaikeaa, kun selkä on ihan sökönä ja oon huomannu että toi olut rentouttaa ja auttaa semmosiin vaivoihin.
Huono rentouttamiskeino se on.Silloin kun itse ryyppäsin niin harvoin se todella rentoutti.Ei siitä ollut suurta apua ottaa arki iltanakin pullo pari kaljaa tai viskipaukku.Ja perjantaisinhan se meni aina kännin puolelle ja siitä monesti sunnutaiaamuun asti.Viinasta tuli monesti vaan pingottuneempi olo eikä pystynyt täysipainoisesti nukkumaankaan mutta sitä vaan otti kun joskus kerran pari oli onnistunut rentoutumaan ja rauhoittumaan sen avulla niin kuvitteli sen aina onnistuvan.onneksi pääsin eroon koko myrkystä enää en siihen itseäni sotke.
Näin on j vielä komea kevätpäivä tänään Oulussa!
Loppuihan se tämäkin työviikko sentään. Nyt on viikonloppurentoutus todella tarpeen.
Olen varannut tuohon pari elokuvaa, jotka aion katsoa toisen huomenna illalla ja toisen sunnuntaina iltapäivällä. Nyt luen ensin yhden dekkarin loppuun - jännät loppurutistukset siinä. Sitten nukun hyvin ja herään virkeänä lauantain toimiin. Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty.
Raittiina mennään!
Raittiina on tämäkin päivä mennyt. Oikeastaan tänään ekan kerran vähään aikaan olisi tehnyt mieli ottaa tietynlainen janojuoma urheilusuorituksen päälle, mutta onneksi tyydyin sitten kuitenkin vissyyn! Nyt on päätöksestä hyvä mieli ja varmaan huomennakin. Raitista perjantai-iltaa kaikille!