Nizza, Toukokuun 14. päivä!

Nizzaan siis!

Moro moro!

Eli onko ketään lähdössä, tai jo paikan päällä Nizzassa Toukokuun 14. päivä lieppeillä. Itse saavun areenalle 14. päivä, ja olen paikalla joko 2 viikkoa, tai riippuen asuntomahdollisuuksistani, 2 kuukautta.

Menen moikkaamaan kaveriani, joka on joskin töissä kaiket päivät, niin ajattelin että löytäisikä täältä ihan lomamatkalaisia seuraksi puolipäivän espressolle!

3

1433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyttävää

      en ole tulossa mutta kiinnostaa onko kaverisi suomalainen ja miten hän päätyi töihin Nizzaan? oletko sinäkin menossa sinne töihin? saako sieltä helposti töitä ja minkälaisia?

      • Nizzaan siis!

        Ei sentään. Kaveri on Ranskalainen ja asuu Nizzassa, ja hän on töissä Monacossa :) Enpä osaa auttaa duunipaikkojen löytämisessä, itse menen ihan vaan nauttimaan vapaista päivistäni.


      • kaupunkiin
        Nizzaan siis! kirjoitti:

        Ei sentään. Kaveri on Ranskalainen ja asuu Nizzassa, ja hän on töissä Monacossa :) Enpä osaa auttaa duunipaikkojen löytämisessä, itse menen ihan vaan nauttimaan vapaista päivistäni.

        Hei, olen tulossa Nizzaan 17.5, olen siellä viikon, et laittanut omaa ikää etkä sukupuolta, mutta voit laittaa postia abc848atluukku.com, voimme sovittaa kahvituokion Nicessa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      381
      13526
    2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4286
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4103
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4050
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      63
      3891
    6. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    7. 105
      3222
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3218
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3169
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2931
    Aihe