jätelaitos on hieno asia

me saamme rahaa ja te siellä tuppukylässä työpaikkoja. (tosin ne kaikki täytetään kiinalaisilla) eli te saatte ilmaiset sauhut halvalla ja tupakointi ei vie enää vähäisiä rahojanne.
6552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi aloitat aina uuden jutun, samasta aiheesta ja miksi olet noin kovalla katkeruudella mukana?

Sinut tunnistaa hyvin katkerasta sisällöstä ja kirjoitusvirheistäsi.

Lakkaa jo..

Äänestä

tyydymme, ja suutelemme nöyrinä jalkojanne, kun olette investoineet oikein SATA MILJOONAA vähäiseen kuntaamme.
Tosin yhtään työpaikkaa se meille ei luonut. Pannut oli muualta ja työmiehet puhui vierasta kieltä kun omin eväin työstivät ja veroakaan ei kunta joistain lakikiemuroista johtuen saa.

Liikenne on lisääntynyt, enkä saa oikein nukutuksi kovan metelin vuoksi. Samoin yskittää, keuhkosyöpä kuulemma, ja pojallani on todettu jokin altistus, jota en ymmärtänyt ihan tarkkaan. Eihän siitä piipusta pitänyt mitään raskasta ulos päästä. On se niin korkeakin.

Kalaa ei saa syödä, kun on kuulemma elohopeaa.

Mutta komea on laitos, varsinkin silloin kun sauhu nousee mustimmillaan. Jokin huolto tai muu on käynnissä. Joku siitä on valittanut, mutta eipä ole ketään mittaajaa käynyt. Silloin kyllä kävi mittaaja, kun mitään sauhua ei noussut ja kuulemma kaikki toimi niin kuin pitää.

Halpoja asuntoja täältä saa. Harjuun muutin minäkin, kun oli niin hyvät saumat kämpille. Vanhasta ei kyllä paljoa ole vielä herunut. Ehkä menee joskus kaupan.

Luomuviljelijät joskus valittaa ettei tavara myy, mutta ei kai se minun vika ole? Tehtaalla kävin niin kauan kun kunto kesti ja sen seisokin jälkeen sain sitten kenkää perseelle.

Mutta hienosti muuten menee. Kiitos tästä vähästä. Lähdenkin yskiin ja katteleen, onko tänä iltana niin paljon rottia kun eilen.

Äänestä
  • köyhän elämä. tarastejärvellä on varmaanki isoimmat rotat, kantsii poiketa siä.

    Äänestä

kirjoittele noin mottipäisiä.

Äänestä
  • Kukaan ei uskalla, ei kyrönmieskään, totuutta katsoa silmiin ,niin.
    Ei mitään niin mottipäistä etteikö sitä sieltä polttolaitos uskovaisten suusta ole jo kuultu.
    Paitsi oikeaa totuutta jota ei tiedä kukaan.

    Äänestä

  • kukaan ei tajuakkaan kirjoitti:

    Kukaan ei uskalla, ei kyrönmieskään, totuutta katsoa silmiin ,niin.
    Ei mitään niin mottipäistä etteikö sitä sieltä polttolaitos uskovaisten suusta ole jo kuultu.
    Paitsi oikeaa totuutta jota ei tiedä kukaan.

    kun ei kaupunginjohtajan mielestä sovi puutarhakaupungin imagoon. Miksiköhän ei?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helsingin herra kirjoitti:

me saamme rahaa ja te siellä tuppukylässä työpaikkoja. (tosin ne kaikki täytetään kiinalaisilla) eli te saatte ilmaiset sauhut halvalla ja tupakointi ei vie enää vähäisiä rahojanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu