http://www.kouvolansanomat.fi/uutiset
Oma mielipide.
http://www.freddy.fi
Kouvulan Sanomat
4
250
Vastaukset
- edes mamu-mummoille
Eikun kyyti rajalle ja niin kova potku perseeseen että lentää Venäjän puolelle rajaa. Jos venäläiset eivät hoida mummoa lumihangesta eteenpäin, oma on häpeänsä.
- Noin ajattelevat sydämettömät sisupersut mamuista.
Wonterghem ei ilmeisesti kuulu sisupersuihin.- Sisun palstalainen
Freddie Belgiasta katsos hyväksyy vain valkoihoiset pakolaismummot, aivan kuten kaikki muutkin Sisun palstalla muukalaisvihaa lietsoneet.
- sulle wonteri
80 vuotias valkoinen venäläinen mamu ei ole uhka, mutta 80 vuotias musta somali on! Huomaatko itse kuinka kaksinaamaista ajattelusi ja mielipiteesi ovat. Tyypillistä persuilua.
- fredin kannalla
olen lukenut ja seurannut asiaa muilla palstoilla ja ei myös keskustellut fredin kanssa. fredillä ole mitään sitä vastaan jos tänne tulisi 80 vuotias musta somali, jos hänen perheensä täällä ottaisi huolehtiakseen kyseisen vanhuksen ilman valtion/kunnan tukiaisia....
on hiukan eriasia tulla maahan passin kanssa kuin hävittää kaikki paperit ja sanoa olevansa 14 vuotias somali ja pyytää perheenyhdistämisen nimissä lisää kavereita tänne ei niin että ne olisivat edes mitään sukua tai edes samasta maasta kotoisin rittää että on suurinpiirtein samanvärinen ja tottakai ilman papereita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567845Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,695434Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1092367Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042
