Kouvulan Sanomat

4279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikun kyyti rajalle ja niin kova potku perseeseen että lentää Venäjän puolelle rajaa. Jos venäläiset eivät hoida mummoa lumihangesta eteenpäin, oma on häpeänsä.

- Noin ajattelevat sydämettömät sisupersut mamuista.


Wonterghem ei ilmeisesti kuulu sisupersuihin.

Äänestä
  • Freddie Belgiasta katsos hyväksyy vain valkoihoiset pakolaismummot, aivan kuten kaikki muutkin Sisun palstalla muukalaisvihaa lietsoneet.

    Äänestä

80 vuotias valkoinen venäläinen mamu ei ole uhka, mutta 80 vuotias musta somali on! Huomaatko itse kuinka kaksinaamaista ajattelusi ja mielipiteesi ovat. Tyypillistä persuilua.

Äänestä
  • olen lukenut ja seurannut asiaa muilla palstoilla ja ei myös keskustellut fredin kanssa. fredillä ole mitään sitä vastaan jos tänne tulisi 80 vuotias musta somali, jos hänen perheensä täällä ottaisi huolehtiakseen kyseisen vanhuksen ilman valtion/kunnan tukiaisia....

    on hiukan eriasia tulla maahan passin kanssa kuin hävittää kaikki paperit ja sanoa olevansa 14 vuotias somali ja pyytää perheenyhdistämisen nimissä lisää kavereita tänne ei niin että ne olisivat edes mitään sukua tai edes samasta maasta kotoisin rittää että on suurinpiirtein samanvärinen ja tottakai ilman papereita

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wonterghem kirjoitti:

http://www.kouvolansanomat.fi/uutiset

Oma mielipide.

http://www.freddy.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu