- jos on? kerro vähän kokemuksia 25-vuotiaille perheellisille, työtä tekeville.mikä ois hyvä firma trhdä se? ja mitä eroja ja etuja niissä on? ja kaikkea mitä on hyvä tietää?
ONKO SINULLA KOKEMUKSIA
VAPAAEHTOISESTA ELÄKEVAKUUT...
2431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mutta tulin siihen päätökseen, että mielummin säästän määrätyn summan kuukaudessa säästötilille ja käytän sitten vanhuksena jos on tarvis. Ja saapahan sieltä lainatakin jos akuuttitarve tulee.
Eläkevakuutuksissa maksat veronkin kahdesti nyt, kun tienaat sekä vanhuksena kun otat säästämäsi varat käyttöön. Se korko jota mainostetaan on melko kyseenalainen. Sitä paitsi kuka tietää mikä maailma on vuosikymmenten päästä onko kyseisiä yhtiöitäkään. Toki sama juttu pankeissa, mut saa sieltä rahansa nopeammin ulos on pakko.
Kaikilla omat tapansa perustella sekä toimia. Tää oli mun näkemys. Mieti rauhassa ratkaisusi.
eläkeikään nääs aikaa, balttia-rallaa sellainen 40-vuotta.mutta kaikkia tulee mietittyä näin taantuman aikaan.