Vista > AutoCADLT2006

Löytyykö neuvoa miksi Vista ei anna käynnistää AutoCADLT2006:sta, vaikka vanha LT2000 toimii ihan ongelmitta.
Avusta kiitollinen piirtäjä.
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

piirtelee, hyvin toimii vistassa eikä maksa mitään. Meitin ok-talon kaikki kuvat mm. on piirretty openofficella.

Äänestä

oliskohan siinä joku näytönohjain ongelma tms.??
Mulla myös tuo acad2000 toimii moitteetta vistassa.
2006 en oo kokeillu..

Äänestä
  • Jep, LT2000 toimii ihan niin kuin pitääkin. LT2006 asentuu aivan oikein mutta kun klikkaan työpöydän kuvaketta niin ohjelma yrittää kännistyä ja sitten tulee ilmoitus: Aplication ei käynnisty.

    Kiitos asiallisesta osallistumisesta pieneen ongelmaani!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


<< Piirustaja>> kirjoitti:

Löytyykö neuvoa miksi Vista ei anna käynnistää AutoCADLT2006:sta, vaikka vanha LT2000 toimii ihan ongelmitta.
Avusta kiitollinen piirtäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu