Hei!
Mitkä luontaistuotteet ovat auttaneet teitä eturauhastulehdukseen? Lääkekuureja on useita takana, eikä helpotusta ole tullut.
Mitkä luontaistuotteet ovat auttaneet teitä eturauhastulehdukseen? Lääkekuureja on useita takana, eikä helpotusta ole tullut.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ulkomaisilta eturauhastulehdukseen keskittyneiltä foorumeilta olen lukenut, että moni on saanut helpotusta parsakaalikeitosta kroonisen eturauhastulehdukseen.
Itselläni on vastaava vaiva ja en ole saanut koskaan mitään apua oireisiin oikein mistään lääkkeistä. Tällä hetkellä olen oireeton, mutta jos oireet palaavat, niin kokeilisin ehdottomasti jotain parsakaalikeittoa.
siemenet.
on olemassa antibiootteja. joiden pitäisi auttaa. Päivittäin pitäisi ottaa KUUMMIA istumakylpyjä, näin on erikoislääkäri kehottanut tekemään. Lisäksi Omnig-nimisiä eturauhastapletteja kannattaisi kokeilla. Niitä saa lääkäriltä.
kultahera.
Pidätkö muuten huolta eturauhasesta?
Esim. Autoa korjatessa makaamalla kylmällä lattialla on pahasta.
Päivittäinen tumputtaminen ei sovi kaikille vaikka kivaa onkin.
Toiset treenaavat, että kuinka kauan saavat pidäteltyä siemensyöksyä, mutta ei myöskään tämä sovi jos on er. vaivaa. Anna mällin lentää heti kun se haluaa lentää.
itse olen käyttänyt Cantharis D-12 tai-30 rakeita jo pitkän aikaa.Jonkinlaista apua ainakin ollut.Varo myös jalkojen kylmettymistä.
Minulla ollut myös kroonisesti tuota juttua. Kylmää ei tietenkään siedä edes kesällä laattakivellä seisoskelua saunan jälkeen eikä mitään muutakaan jalkojen kautta kylmää.
MUTTA tuo ilmossa ollut mällin pidättämisjuttu? Onko lääketieteellinen tosi tuo että mällin pidättelypyrkimyskin vaikuttaa tulehdusalttiuteen. Fiksuja vastauksia. Kiitos. Häiriköt kommentoikaa muuta.
minulla on käyttökokemusta.. harmi vain että tuota ei voi enää tilata suoraa´n jenkeistä
kun tulli blokkaa sen. saksalainen tukku (eu-aluella) toimittaa kuitenkin ilman tukkuongelmia.
pitäisi saada oikeasti joku suomalainen firma myymään tätä niin ei tarvitsisi pelleillä netti tilausten kanssa. mutta kuten sanottu, todella hyvä tuote tämä.
http://www.farrlabs.com/products/index/keyword/prosta-q.html