Nollatoleranssi homeille

4243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

UP.

Äänestä

vanha juttu.

Äänestä

Vanha juttu uudelle hallitukselle, mutta koska saadaan fohallitus ja mitä porukkaa.

Äänestä

Niin minä kuin muutkin tuntemani kosteusvauriomikrobeille allergisoituneet ja tuosta allergiasta erilaisiin ylä-/alahengitystietulehdusperäisiin sekä ns. autoimmuunisairauksiin sairastuneet olemme professori Putuksen kanssa samaa mieltä siitä, että rakennusten sisäilman suhteen tulee saada homeille nollatoleranssi.

Uudet MYRKKYtuulet näyttävät nykyisin puhaltelevan ex-KTL:län professori Aino Nevalaisen johdolla (Toxtest-ryhmä), joka ei näyttänyt tietävät 1990-LUVUN ALUSSA EDES SITÄ, että HOMEET AIHEUTTAVAT ASTMAA, vaikka homeilla oli kosteusvauriotyöpaikka-astmaatikkoja altistettu esim. ammattiastman toteamiseksi maamme eri sairaaloissa 1990-luvun alkuun mennessä jo kymmeniä vuosia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putus opettajalehdessä kirjoitti:

http://www.opettaja.fi/pls/portal/docs/PAGE/OPETTAJALEHTI_EPAPER_PG/2008_44/126164.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu