Kantelu muistetaan kauan

ihmisten mielissä ikuisesti.

Vieläkin
kerrotaan Juudaasta ,
joka kanteli Jeesuksesta ylipapille.
Ja aikaa on kulunut 2000 vuotta.
5294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

toimintana kantelu tuntuu.
Varsinkin kun se tehdään selän takana ilmoittamatta.

Äänestä

painetta ja omantunnon tuskaa.
Teosta saatu suuri rahasumma muodostui lisäkuormaksi.
Juudaan tarina on hyvin opettavainen.

Äänestä

Mutt ite oot halunnu. Koeta kestää.
Hoija terveyttäs paremmin.
t. mummosi

Äänestä
  • että pitiki kannella!

    Äänestä

ko mies kiertää kehää.
Syytettynä hän taas on oikeudessa. Nyt hovissa, kun itse valitti käräjäoikeudessa saamastaan tuomiosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja säilyy kirjoitti:

ihmisten mielissä ikuisesti.

Vieläkin
kerrotaan Juudaasta ,
joka kanteli Jeesuksesta ylipapille.
Ja aikaa on kulunut 2000 vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu