Accord dieselin ostoaikeet mielessä. Vuosimalli 05-07. Ajettu alle 100tkm. Auto tulisi pitkän matkan ajoon (60 tkm/vuosi). Mikä on huoltoväli, onko kallis huoltaa, onko mielestänne hyvä ajettava, onko auto toiminut hyvin, pikku vikoja...? Itseäni miellyttää Hondan moottorit ja ulkonäkökin ihan ok. Kommentoikaa ja jakakaa mielipiteitä! Kiitokset ja mukavaa kevään odotusta.
Hei "Accord-miehet" ja naiset
Hapu100
71562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
2007 toiminut loistavasti,nyt kohta 60000 huolto.
maksaa noin 250e,on halvempi kuin 40000
kulutus ollut koko vuosi laskettuna
5.6 litraa.auto on tourer.
osta hyvä auto vaan.
ja jättää mainisematta kone ja vaihteisto?
Kulutuksesta päätellen diesel ja luonnollisesti manuaali-askilla,koska automaatti-diesel on ihan just vasta tulossa.. Puhdas arvaus vain ;)
on ja kyllä tuonkin äskeisen olis sen pitänyt
tietää että diesel. kone on 2.2 litrainen
laatikko manuaali,
Nyt on perskules jo eka parkkipolttimo palanut takaa,muuta vikaa ei ole vielä esiintynyt.Aika huolettomia kilsoja on ollut(silti en tilannut enään kymmenettä Accoa).Ajo-ominaisuus on kiinni mitkä renkaat alla!
Minulla olisi myynnissä 06 vuosimallin 2.2 diesel Sport Tourer, ajettu 92 tkm ja kaikki huollot ym. ok. Autoon on kahdet aluvanteet ja kesärenkaat ovat uudet (viime syksynä ostetut). Joudun luopumaan työsuhdeauton vuoksi. Jos kiinnostaa, niin vastaa.
honda diesel on loistava auto! Jäin pois työelämästä ja vaihdoin Accord diesel sedan 2007 uuteen kalleimpaan Jazziin, Pirun hyvä auto sekin.
Minun Honda Accord 2007 on ajettu n. 56th/ km. Autoon on tehty molemmat huollot ja on myös heti uutena ruostesuojauttu.Autossa on irroitettava vetokoukku ja kesärenkaat on 225/45/17 erittäin harvinaisila ja komeilla aluvanteilla.On tietenkin myös moottorin lämmitin myös. Talvirenkaat on myös aluvanteilla, sekä myös hieno spoileri on autossa myös.Väri on Ferrarin punainen. Auto on huippuhienossa kunnossa.Rekkari on HNG-415 JA Veho Oulu Kari Takalo oli myyjänä.