Paljonko maksaa francheis yritys esim:lähitaksin alaisuudessa ja kuinka paljon ne voi määräta sinua(esim:laitehankinnoissa.pukeutumisessa ym..)
Entä vastaava htd:ssä.
Onko yksityisyrittäjiä enään taksissa?Jos on kuinka pärjäävät pääkaupunkieudulla?
Entä vastaava htd:ssä.
Onko yksityisyrittäjiä enään taksissa?Jos on kuinka pärjäävät pääkaupunkieudulla?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos omaat ruskean kielen, otat mielelläsi ahteriin, ja annat kebabbia myös vanhemmille teryleenipelleille, niin tervetuloa joukkoon jarrutusraitojen.
Tunnelma on kuin homppelien suosimissa yleisissä käymälöissä -70 alussa.Yhtä pienet ja tarkkaan säädellyt käyttäytymis säännöt. Tosin lähitaksin ja htd;n toimesta oikein ylöskirjatut.
Muista käyttää kumia näin tautisina aikoina:}
Ei voi muuta todeta. Oleko sä itse jonkin sortin kaappihomo, joka ei uskalla tulla sieltä ulos vai mistä moinen jatkuva homo lässytys joka ikiseen ketjuun johtuu?
On se hyvä, että HTD on pikkuhiljaa suunnittelemasa oviensa sulkemistä kaiken maailman paskalta, LT tulee varmasti perässä.
Perustakaa te itsellenne joku paskasakin ylijäämä keskus ja valitkaa ajopuvuiksenne vaikka oranssit putkimiehen haalari ja välitys koneiksenne vanhat LA-puhelimet, kaltaistasi kuonaa ei tarvita kummassakaan mainitussa keskuksessa muiden mainetta pilaamassa.
"
On se hyvä, että HTD on pikkuhiljaa suunnittelemasa oviensa sulkemistä kaiken maailman paskalta"
Tarkoitatko että mikään ei muuttua saa....?
Vaan pitääkin muuttua. Moisesta kuonasakista on päästävä eroon ja äkkiä. Ne, joille säännöt ei kelpaa painukoot sinne minne haluavat.
Taxi Stockholmin tyyli käyttöö, eli laakista kenkää, jos yhtiön säännöt ei miellytä tai rikkoo niitä. Sielä on oven takana jatkuva jono uusia halukaita tulossa, vaikka niiden keskusmaksut on monikertaiset meikäläisiin verrattuna ja sen päälle määrätty % auton liikevaihdosta on maksettava keskukselle.
Sehän on edistystä jos länkyttimet saadaan noitten paskojen putkiradioiden tilalle. Oransseja haalareita nähnyt viimeksi Lähitaksin ja HTD;n matkalla tukholmalaisessa yökerhossa. Taisi olla joku teemamatka?
Taksialan mainetta pilaa lähinnä mainittujen keskuksien sääntöautomaatti joka jakaa täysin ääliömäisiä kommentteja lehdille jotka jättävät ne nykyisin aivan omaan arvoonsa ja antaa toinen toistaa typerämpiä määräyksiä mitä kukaan ei enään voi ottaa todesta.
Kunnon suojatyöpaikka täysin sosiaalisesti kyvyttömille munanlutkuttajille ja muutenkin onnettomille pienenä(ja myöskin myöhemmässä vaiheessa) tissiä vaille jääneille pikkusieluille.
Ettet vaan ollut niitä koulukiusattuja? Sääliksi käy suakin...
Maineesta vielä, mistäköhän johtuu näiden keskuksien huono maine, siellä ei vastata, taksi ei tule, kuskit haukkuu, asiakkaat ei odotakkaan että sieltä koskaan kyytiä saisi eikä muuten taksitkaan. Mun puolesta olkaa hyvä vaan ja sulkekaa rinki. Tiedetään ainakin mihin ei kannata soittaa jos taksin tarvetta ilmenee.
Miksi kaikilla pitäisi olla samanlainen ajopuku? Luoko se niinkuin joukkuehenkeä, yhtä hyvää kuin nyt on vai?
Onko teillä jokin homo viha vai? Mitä vikaa homoissa? Mitä muita perusteita on eritellä porukka kuonaan ja tähän "ykkösketjuun" ?
Pääseeex htd tai lähitaksiin jos on vaikka korvakoru ja/tai napakoru? Tutkitaanko jokainen erikseen?
Taitaa olla aika kova kuri taksikeskuksissa.
samaa mieltä ruotsin malli tännekin luvat vapaaksi.silloin taksit jonottaisivat ulakeskuksiin,eikä asiakkaat niinkuin nyt täällä suomessa.
vähän kieltämättä tympii kun joutuu jonottelemaan taksikeskukseen. Olisi jo kokea aika saada toimivia keskuksia stadiin ja ympäristöön. Jatkuva jonottelu että pääsee keskuksesta läpi. Ja tolpalta löytyy vapaita takseja kuitenkin. Mihin muuten tolppapuhelimet kadonneet?
oppia tilaamaan se auto oikein? Ympäristössä riittää yksi soitto lähimmälle asemalle, josta se siirtyy lähimpään autoon, jos asema on tyhjä. Muitakin tapoja löytyy, aina ei ole pakko soittaa koko keskukseen. Lue lisää www.lahitaksi.fi