Tarkoitukseni ei ole olla tunkeileva tai homokammoinen. Haluan vain kysyä ja saada rehellisiä vastauksia.
Haluan tietää miten homot harrastaa seksiä?
...kysyn tätä, koska käsittääkseni kaikkein suurin kohokohta seksissä on yhdyntä. Se hetki jollóin kuinka mies tuntee menevänsä sisälle naiseen, täytää naisen. Ja kuten myös se hetki kun nainen tuntee miehen tulevan hitaasti sisälleen... ottavan hänet itselleen.
...tämän takia yhdyntä on heterojen yksinoikeus. ...eikö homot ole homoja juuri sen takia että ne eivät halua yhtyä naiseen? ...lesbot taas... käsittääkseni sama koskee heitä. He tykkäävät naisista sen tähden että he eivät halua että mies tulee heidän sisäänsä... mutta jos he kuitenkin elokuvien perusteella nauttivat dildoista ja muusta, niin minkä takia he sitten ovat lesboja?
Vai onko homous ja lesbous enemmän kuin seksuaalinen suuntaus... onko se ideologia, tapa, ajattelumalli, sitä että haluaa olla erilainen... vai sitä että haluaa kapinoida kaikkia normeja vastaan...
miten homot sekstailee?
1
4091
Vastaukset
- showdown
olet kyllä oikeilla jäljillä tuossa kun mainitset, että voisiko se olla ideologia..sitä se nimenomaan on. monille homoille ja lesboille tuntuu se oma kulttuuri ja omat piirit sekä oleminen homo tai lesbo sanan kaikissa merkityksissä usein tärkeämmän tuntuista kuin itse seksiasiat. itse olen naisena elänyt naisen kanssa parissakin suhteessa ja pyörinyt juuri näissä ympyröissä...koska olen bi, en ole sitä kulttuuria niin itseeni sisäistänyt ja se on tuntunut suhteissakin aina jotenkin oudolta, että pitää mennä homo/lesbopaikkoihin ja tavata nimenomaan muita homoja ja lesboja..ikäänkuin ei muuta olisikaan. itselleni kun seksuaalinen suuntaukseni ei ole koko elämä! se tarkoittaa vain sitä, että oli kumppanini mies tai nainen, rakastun yksilöön ja seksi kuuluu ilman muuta sitten suhteeseen. ja eikös se lisäisi suvaitsevuutta ihmisten keskuudessa, kun enempi mentäisiin sinne minne ihmiset muutenkin, eikä tarkoitushakuisesti johonkin lesbokapakkiin? ihmisten seksuaalista suhtautumista korostetaan ihan liikaa.
mitä tuohon seksiin itse tulee, samahan siinä on periaate, menetelmät vain muuttuvat. jos et kerta kaikkiaan tunne vetoa mieheen (siis naisena) niin miksi pitäisi harrastaa miehen kanssa seksiä kun samaan pääsee naisenkin kanssa (..ellei joskus parempaankin), vaikka sitten dildojen sun muiden lelujen kera. sama juttuhan se sitten homomiehillä on, kyllä sitä miehiltäkin löytyy reikä mihin työntyä ja miehen
'g-pistehän' löytyy juuri sieltä peräkammarin puolelta. ja yhtälaillahan homomiehet nauttii suuseksistä yms. että ei siinä sen ihmeellisempiä ole. :P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site866058Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi992607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148