Onko rapuM hidas?

vai...?

Tutustuin ihanaan rapumieheen, erottiin ja textasin muutaman päivän päästä. kauanko kestää vastauksen saaminen vai vastaako lainkaan, jollei sitä kiinnosta? txt:stä on jo monta päivää aikaa.
Eikö rapu osaa päättää vai mistä johtuu? Ujo?

3

1380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • exäxxxx

      oli niin itsekäs että tarvi kännyä vain jos itse halusi laittaa viestiä, jos halusi yhteyttä. Ei siis vaivautunut vastaamaan ja muina miehinä sitten taas otti yhteyttä. Eli hänen ehdoillaan mentiin vain ja saksissaan minut piti silti. Onneksi olen nyt vapaa hänestä, koville otti ja nyt sitten tietysti olen tavannut taas ravun, en kestä tätä. Ja nyt taas saan miettiä mitä se nyt mietti ja miksi oli sellainen ja tällainen....toivottavasti tajuan olla kelkkaan lähtemättä. Eli mielestäni rapu on itsekäs vaikka pukee senkin piirteen hienompaan kaapuun.

    • laatikossa

      ei ses se ole susta kiinostunut kun ei oikein suostu vastaamaan.sillä on kuiteskin jo toinen ja sinä olet sille joku leikkikalu vaan.
      etsi vaikka joku sellanen joka osaa keskustela kanssasi ja ymmärtää sinua ja voisi vaikka ollla kanssasi aika pitkän aikaa.

      • alkup.

        no toista sillä ei ole, se on varmaa. saatoin olla leikkikalu, pitää ottaa skorppari takaisin, se osaa keskustella ja jotain muutakin. ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kehu kaivattuasi yhdellä lauseella

      "Hän on todella mielenkiintoinen henkilö. "
      Ikävä
      70
      1158
    2. Tänään sen huomasin ja se tuntuu

      Vapauttavalta. Saavuttomaton rakkaus on loppunut. En tunne enää kaipuuta enkä rakkautta. Nyt voin alkaa taas elää eikä t
      Ikävä
      113
      1128
    3. Miten yrität saada tilannetta eteenpäin

      ettei jäätäisi päikoilleen, missä kumpikin ikävöi omalla tahollaan?
      Ikävä
      76
      1003
    4. Se nainen joka sua kaipailee on melkoisesti

      Lihonut. melkoisen Noloo. Mieheltä tutulle miehelle
      Ikävä
      98
      909
    5. Et tule koskaan löytämään tällaista syvyyttä kenestäkään toisesta

      Jos vaan tietäisit, kuinka paljon tunnen sinua kohtaan. Jos vaan tietäisit, miten paljon merkitset minulle.
      Rakkaus ja rakastaminen
      90
      905
    6. Kauneutesi kiinnitti huomioni

      mutta oikeesti rakastuin tapaan, miten näet asiat ja kaikki. Olet liian ihana, enkä tiedä miten sen saisin sanottua.
      Ikävä
      33
      882
    7. En uskalla liikkua yöllä yksin ulkona

      Tai lähteä viettämään iltaa, kun kotiinpaluu myöhään ei tunnu hyvältä. Kerroin tuon yhdelle miehelle. Arvaa mitä hän va
      Ikävä
      144
      860
    8. Päivän persu: Maahanmuuttajat ovat "rupusakkia"

      Voi Petteri parkaa 🤣 "Kansanedustaja Mauri Peltokangas (ps) kutsuu kolmansista maista Suomeen muuttavia ihmisiä rupusa
      Maailman menoa
      221
      809
    9. Sekopään intensiivinen kaipaus

      Miltä tuntuisi jos joku sekopää kaipaisi sinua? Et haluaisi rohkaista häntä mitenkään, mutta tunnistaisit hänen harhaise
      Ikävä
      113
      779
    10. Saatat yllättyä mitä mun sisällä.

      Oikeasti on. Luulen että saatat tietää.
      Ikävä
      71
      697
    Aihe