.................................................... Eli kun ei pääse ekalla kerralla b-inssistä läpi(vasta toisella) ja siitä tulee se merkintä ajokorttiin, mutta sitten kun seuraavaksi suorittaa c-inssin ja jos siitä pääsee ekalla läpi, niin jääkö tuosta b-inssistä mitään merkintää korttiin vai poistuuko se?
Ja mites sitten kun suorittaa välivaiheen inssin ja jos siitä pääsee ekalla läpi, niin poistuuko tuo merkintä silloin?
merkintä
12
562
Vastaukset
- Nösse
Sinut korvamerkitään ja ihosi alle laitetaan gps paikannin!
äh.. - ei merkintöjä
ei tule mistään mitään merkintöjä mihinkään, vain ajokortin myöntämispäivä.
ja välivaiheessa ei ole inssejä.
mut taidatkin olla vaan provo, huono yritys - siellä on
nykyjään erikseen erityisehtokohta joka luokalle, eli tuo erityisehto 823(x) tulee vaan niihin ajoneuvoluokkiin joiden inssissä on muninut, eli jos pääsee C-inssin ekalla läpi, ei merkintää tule.
Ja noi ketkä huutelee 2ei mitään tommosta oo, ei mullekaan tullut, on sitten saanut kortin ennen 1.6.07...
Mutta siis merkintä ei poistu ikinä, ainostaan lukema voi kasvaa jos onnistuu kuivattamaan kortin, ja joutuu uusimaan inssin- ana-
eli jos ajaa bc-korttia ja ei pääse b:stä ekalla läpi mutta c:stä pääsee ekalla, niin ei tule mitään merkintää ?
- se jotenkin näin
ana- kirjoitti:
eli jos ajaa bc-korttia ja ei pääse b:stä ekalla läpi mutta c:stä pääsee ekalla, niin ei tule mitään merkintää ?
Kortin taakse kohtaan 12 (luokkakohtaiset erityisehdot, siellä oikeella) tulee kohtaan B tuo 823 ja kohtaan C ei tule mitään merkintää.
Sitten kun siellä alhaalla on vielä erikseen kohta 12, niin se on joka kohtaa koskevat erityisehdot, eli vaikkapa silmälasien käyttö ajaessa - tutvo
se jotenkin näin kirjoitti:
Kortin taakse kohtaan 12 (luokkakohtaiset erityisehdot, siellä oikeella) tulee kohtaan B tuo 823 ja kohtaan C ei tule mitään merkintää.
Sitten kun siellä alhaalla on vielä erikseen kohta 12, niin se on joka kohtaa koskevat erityisehdot, eli vaikkapa silmälasien käyttö ajaessamitään kuljettajan nykyisestä tasosta jos siellä kortissa on joku merkintä. Jos teet inssissä virheen ja saat hylätyn, niin se ei tee todellakaan sinusta huonoa kuskia, ei edes keskiverto koska inssissä se on loppujen lopuksi niin pienestä kiinni pääseekö läpi. Yksi virhe, niin tulee hylätty ja sellaisia virheitä näkee liikenteessä joka toinen tunti, kun kaistaa vaihdellaan miten sattuu, ei käytetä vilkkua, mennään punaisia päin jne.. ja näitä virheitä tekee ne jotka ovat päässeet ekalla läpi(tuurilla) jne..
- riittää niitä
tutvo kirjoitti:
mitään kuljettajan nykyisestä tasosta jos siellä kortissa on joku merkintä. Jos teet inssissä virheen ja saat hylätyn, niin se ei tee todellakaan sinusta huonoa kuskia, ei edes keskiverto koska inssissä se on loppujen lopuksi niin pienestä kiinni pääseekö läpi. Yksi virhe, niin tulee hylätty ja sellaisia virheitä näkee liikenteessä joka toinen tunti, kun kaistaa vaihdellaan miten sattuu, ei käytetä vilkkua, mennään punaisia päin jne.. ja näitä virheitä tekee ne jotka ovat päässeet ekalla läpi(tuurilla) jne..
jotka on saanut hylkäyksen inssistä ihan vaan "pikkuvirheen" takia, niitä on tämä paikka täynnä...
Mutta se merkintä kertoo siitä miten hyvin oppii erilaiset ajamiseen liittyvät asiat, en minä esim mielelläni lainaisi firmani autoa jollekin, jos olisi epäilys "hän ajaa tätä autoa kuin olisi aina ajanut... muutaman kohlun jälkeen" - ajokorttiin
riittää niitä kirjoitti:
jotka on saanut hylkäyksen inssistä ihan vaan "pikkuvirheen" takia, niitä on tämä paikka täynnä...
Mutta se merkintä kertoo siitä miten hyvin oppii erilaiset ajamiseen liittyvät asiat, en minä esim mielelläni lainaisi firmani autoa jollekin, jos olisi epäilys "hän ajaa tätä autoa kuin olisi aina ajanut... muutaman kohlun jälkeen"Helpota jo!
- ana-
ana- kirjoitti:
eli jos ajaa bc-korttia ja ei pääse b:stä ekalla läpi mutta c:stä pääsee ekalla, niin ei tule mitään merkintää ?
enpä ole kuullut että joku kolhisi autoa inssissä tai edes ajotunnilla, joten ota lääkitys..
- ajokorttiin
Lopettakaa paskanjauhanta, mitään tuonlaista merkintää ei tule ajokorttiin.
- puhua paskaa
Vaikkei sulle ole joskus tullutkaan, niin älä sitä täällä kailota.
Erittäin hyvä vaan että jatkossa näkee kortista kuljettajan tason... - se inssien määrä
puhua paskaa kirjoitti:
Vaikkei sulle ole joskus tullutkaan, niin älä sitä täällä kailota.
Erittäin hyvä vaan että jatkossa näkee kortista kuljettajan tason...Jos puhutaan, et henkilöllä on ollu ajokortti vaikka 15vuotta, ja hän ajaa ammatiks autoa, pääsi B:n inssin läpi toisella, niin mitä se kertoo kuljettajan tasosta? Varmasti on parempi kuljettajana kuin se, joka ei aja ammatiks ja pääsi inssin läpi ekasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764