Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Joulupukkilan vihje 3.2

Tänään on hyviä NHL-otteluita,mutta valitsin kaksi mielestäni paras kohdetta.

Käy katsomassa päivän vihje sivultani:
http://veikkausvihje.webs.com/apps/photos/photo.jsp?photoID=24241473&prev=1

[Huom,kun painat linkkiä vihje tulee suoraan]
Kertokaa mielipide vihjeistäni,olisitko sinä tehnyt toisin.
9751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

juup.. nappiin menee käynpäs pistämässä tuon lähimarketissa.

Äänestä
  • Sulla on palstan parhaat vihjeet heti Stadin kundin jälkeen et sillei hei! Teppo juo nyt pari litraa maitoa, syö muutaman lautasellisen ravitsevaa hernekeitto ja lisäksi tuoretta rieskaa et sillei hei! Syönnin jälkeen kundi kipittää kuin tuli perseen alla peiton alle kaasuttelemaan et sillei hei! Ja nautinto voi alkaa hei!

    Äänestä

  • Aloittaja

    Stadin kundi kirjoitti:

    Sulla on palstan parhaat vihjeet heti Stadin kundin jälkeen et sillei hei! Teppo juo nyt pari litraa maitoa, syö muutaman lautasellisen ravitsevaa hernekeitto ja lisäksi tuoretta rieskaa et sillei hei! Syönnin jälkeen kundi kipittää kuin tuli perseen alla peiton alle kaasuttelemaan et sillei hei! Ja nautinto voi alkaa hei!

    toisen kerran,että en käytä Suomi24 sivustolla muuta nimimerkkiä,kuin Joulupukkila.En ole mikään Oldtrafford.niin kuin jotku väittävät.Luulisi aikuisilla olevan parempaa tekemistä,kuin täällä palstalla semmosii keksiä.Jatkossa pyydän,ettei kukaan sanoisi minua miksikään Oldtraffordiksi,koska en ole hän.

    Äänestä

  • UPDATE_8983596 kirjoitti:

    toisen kerran,että en käytä Suomi24 sivustolla muuta nimimerkkiä,kuin Joulupukkila.En ole mikään Oldtrafford.niin kuin jotku väittävät.Luulisi aikuisilla olevan parempaa tekemistä,kuin täällä palstalla semmosii keksiä.Jatkossa pyydän,ettei kukaan sanoisi minua miksikään Oldtraffordiksi,koska en ole hän.

    Miksi sitten oldtrafford myönsi olevansa joulupukkila?

    Äänestä

  • Aloittaja

    Mitäh?Täh? kirjoitti:

    Miksi sitten oldtrafford myönsi olevansa joulupukkila?

    edes nähnyt,että hän oisi myöntänyt,MUTTA TOTUUS ON SE,ETTÄ MINÄ OLEN JOULUPUKKILA,ENKÄ MIKÄÄN MUU.Se on voi voi,jos Oldtrafford sanoo olevansa minä.Jos joku vielä väittää,että olen joku Oldtrafford niin en kommentoi siihen enää mitenkään,koska olen saanut tarpeekseni noista turhista väitteistä!

    Kiitos!

    Äänestä

  • Mitäh?Täh? kirjoitti:

    Miksi sitten oldtrafford myönsi olevansa joulupukkila?

    Kolme asiaa,mitä en ikinä myöntäis:

    1. Olen teppo
    2. Olen raipe
    3. Olen joulupukkila

    Syy: Koska noi kaikki on ihan pellee porukkaa ja keskenään sama henkilö.Eli ihan skitso homoapina kaikkien nimimerkkien takana!

    Äänestä

Pelaan ainakin itse tänään tuota fa cupin peliä burnley-west bromwich x.

Äänestä

-Lumiukko pysyy kaukana poissa noista matseista et sillei hei! Nucksin tappioputki on jo niin pitkä, että fanit ovat jo alkaneet jättää joukkueen (ja kyseessä on sentään lätkähulluja kanadalaisia). Viime kotiottelussa Nashvilleä vastaan jo 3-1 johtanut mutta silti hävinnyt Nucks buuattiin ottelun lopuksi pois jäältä. Jos tänään tulee tappio, niin eiköhän ala joukkueessa jotain tapahtua. Toisaalta, eipä ole Carolinallakaan varaa hävitä. Jos pakko olisi valita, niin -Lumiukko betsaisi Vancouver Canuckseja moneylinenä.

Sama juttu toisessa pelissä; kummallakaan joukkueella ei ole varaa häviöön, jos playoffseihin mielivät hei!

Äänestä
  • VAN tappioputki on niin pitkä, että tänään se päättyy. Pakko päättyy ku on sen verran montal lappua menny mehtään VAN ansiosta. Ja jos ei pääty niin hävitään sitten lisää, mutta pelaan sitä vaikka ensi syksyyn.. Niin ja onhan siellä pistetty ketjut uusiksi ja Demitra tulee herätteleen Sundinin, niin eiköhän siitä hyvä tuu.. toivottavasti.

    Toi toinen on mielestäni vittumaisin kohde koko päivänä. Justkun NAS näyttäs, että vähän ruvetaan voittaan niin tänää vois sitten olla sen tappion vuoro. Ja se Rinteen huono peli on taas lähempänä viimeaikojen hyvien otteiden jälkeen. PHO on kanssa semmonen joukkue, joka on yllättäny meikäläisen tämän kauden otteillaan. Nyt 3 tappiota alla ja Playoofeista kovasti taistellaan, voi ihan hyvin tänään voittaaki.. Ei tule tämä kohe mun lapuille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8983596 kirjoitti:

Tänään on hyviä NHL-otteluita,mutta valitsin kaksi mielestäni paras kohdetta.

Käy katsomassa päivän vihje sivultani:
http://veikkausvihje.webs.com/apps/photos/photo.jsp?photoID=24241473&prev=1

[Huom,kun painat linkkiä vihje tulee suoraan]
Kertokaa mielipide vihjeistäni,olisitko sinä tehnyt toisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu