rupee vaan vittuilemaan,kun eivät ymmärrä autoista yhtikäs mitään.Minä lopetin jo vuosi sitten käyttämästä nimimerkkiäni kun ei voi käyttää joidenkin imbesillien takia
kuule reiska älä kirjoita tänne omalla
nimimerkillä,nää sällit
11482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
nimimerkkiään kuin harvoin. Suurimman osan typeristä provoistaan hän kirjoittaa ilman nimmariaan mutta silti hänet on helppo tunnistaa. Ladisteilla kun ei ole koulutusta eikä juuri järkeäkään.
provosoi ketään (tuo sinun kirjoituksesi) Sinä 11kg kaasupullon kokoinen poika kirjoituksesi saa heittää omaan roskakoriin.
Mutta niin kuin edellä jo sanottiinkin ladistit eivät olleet paikalla kun järkeä jaettiin.
Totta on, että Lada-palstalle kirjoittelee paljon sellaisis,joilla on varsin hatarat tiedot autoista.
Yhteistä heille on kuitenkin valtava kiinnostus Ladaan. Tuo vaatimaton automerkki kätkee heidän mielestään sisäänsä jotakin niin salaperäistä.
Useimmilla heistä ei ole rahavaroja ja varsin monilla myöskään henkisiä voimavaroja hankkia Ladaa. Oletetun ympäristön painostuksen johdosta heidänkin on pakko hankkia surkea massamainen, yksilölistä valintaa korostamaton länsiräppänä. Eivätpähän pysty huomaamaan todellista etuaan.
Eivätkä ymmärrä autoista mitään. Mutta kommunismin aate auttaa kesktämään Ladan huonouden ja vaarallisuuden.
miten vähän suomalaisista löytyy yksilöllisen auton valintaan kykeneviä tai halukkaita. Tilastojen mukaan meillä myytiin viime vuonna noin 140tuhatta uutta autoa ja niistä Ladoja taisi olla noin 25 kappaletta.
köyhyys ja kommunismi on Ladan oston motiivina
vihaan,iskä opetti
ja todella köyhä sosiaalitoimiston vakioasiakas
taas pitkästä aikaa kommunisteista.Se on "kaasupullon" kokoset sillälailla,että tv. ja radio paasaa vain siitä yhestä puolueesta. Jatkakaa siihen malliin.
Et ole ainoa kommunisti Suomessa. Enkä minä.