Mulla on ollut syömishäiriö(v 2007 alussa todettiin)ensin anoreksiaa, sitten bulimiaa sekä molempia. Viime kesänä ajattelin että olen jo melkein parantunut siitä.En ole ollut missää hoidossa, olen käynyt vaan säännöllisesti juttelemassa psyklogin kans ja syönyt puoli vuotta masennuslääkettä. Syksyllä aloin uudelleen laihduttamaan kun tiesin että olin lihonut pari kiloa, mutta mä oon niiin paska etten mä pysty siihen. Olen nytkin vain syönyt mutta en ole pystynyt oksentamaan. Ajatuksissani on kokoajan ruoka ja laidutus ja paino, mutta toisaalta ajattelen että pitäisi yrittää syödä terveellisesti koska en halua enää että minulta ohenee hiukset ja lähtee päästä kun harjaa, kuten aikasemmin. Itken nykyään aika paljon ja mietin että mikä minulla on ja mistä saisin apua. olenkohan sairastumassa uudelleen?? (sori melko epäselvästi kirjotettu teksti)
olenko sairastunut
uudelleen?
2
370
Vastaukset
- edelliseen..
en jaksa tätä enäää!!!!
- adfawefawfawfa
oon pistäny merkille että ne jotka on "pro-sh:läisiä" tai ihmisiä jotka "haluaa" syömishäiriön levittelee täällä painoaan yms.....hmm.
no en pysty sanoo tohon paljoakaan mut jos susta tuntuu että oot taas niin, tavallaan oravanpyörässä niin koita päästä siit pois?
itellä 4.vuosi menossa bulimian ja anoreksian kanssa, välillä parempia hetkiä mutta ei tää paska mihinkää oo lähtenyt......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096676Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884311L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453629TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133030Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261630- 661048
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551023Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?1991004- 9999
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47969