Ajattelemisen aihetta

6410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kännykkäfirman touhujen vaikuttavan renkaiden ostamiseen?

Toivottavasti luistelet sen verran pahasti harakiri-renkaillasi ojaan ettet enään ikinä pääse kirjottaan perusteetonta paskaa tänne.

Äänestä
  • vaan itse Nokia - yhtiön tuotteiden boikotoinnesta .

    Sinä tietysti olet "perussuomalainen" , joka ei vastusta vääryyttä , hyväksyy kaiken nurkumatta ja mukisematta vain murjottamalla !

    Äänestä

  • kännykästä kirjoitti:

    vaan itse Nokia - yhtiön tuotteiden boikotoinnesta .

    Sinä tietysti olet "perussuomalainen" , joka ei vastusta vääryyttä , hyväksyy kaiken nurkumatta ja mukisematta vain murjottamalla !

    "Nokia - yhtiön tuotteiden"

    Kerrotko kommunisti vielä sen, miten Nokia-yhtiö liittyy nykyisin Nokian renkaisiin? Muuten kuin että molemmat ovat maailman kannattavimpia yrityksiä toimialoillaan.

    Historiasta on turha viisastella, sillä Lex Nokia ei kuulu historiaan, vaan tulevaisuuteen.

    Kehitys kehittyy, jotkut eivät.

    Äänestä

  • kännykästä kirjoitti:

    vaan itse Nokia - yhtiön tuotteiden boikotoinnesta .

    Sinä tietysti olet "perussuomalainen" , joka ei vastusta vääryyttä , hyväksyy kaiken nurkumatta ja mukisematta vain murjottamalla !

    Nokia-yhtiöstä varmaan joskus 80-luvulla... no 90-luvulla viimestään.

    Ja nyt tää idiootti kuvittelee että suomalaisten asiat paranee jotenkin ku alkaa ostaa ulkomaisia renkaita kännykkä-nokian touhuista johtuen.

    Pyydä jonkun hoitsun siellä hoitokodissa selittämään kännykkä-nokian ja muiden ero, kuka vaan täysjärkinen ne tietää.

    Äänestä

Ylireakoinneista päätellen näillä vastaajilla on jotenkin sormensa pelissä.

Äänestä
  • tulkitset aikaisemmat asialliset vastaukset ylireagoinniksi jos joku on niin jumalattoman tyhmä että luulee rengas- ja kännykkätehdasta samaksi firmaksi vain sen takia että kummankin nimessä esiintyy kaupunginnimi Nokia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokian renkaiden ostajille kirjoitti:

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Lex Nokia&aq=f
http://fi.wikinews.org/wiki/Oikeusprofessorien_mukaan_Lex_Nokia_loukkaa_Suomen_perusoikeuksia

Ei ole syytä antaa rahojaan tuollaiseen firmaan !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu