UUSI LIIGA

Rajalan aiheettomaan pullisteluun kyllästyneet ovat ottamassa irtiottoa. Tehköön Rajala liigasta uuden mestiksen..
3191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kalpat, jypit, tepsit, ässät, lukot, saipat, hpkoot,...jne. saa pelailla köyhäillistökiekkoa ihan keskenään. ammattilaiset perustaa ammattilaisliigan suomeen/ruotsiin.

Äänestä
  • ni, oks nää "ammattilaiset" sit niinko sielt kehäkolmoset sisäpuolelt vai? Niin, siellähän sitä tunnetusti osataan hommat hoitaa..

    Äänestä

  • ??????????????????? kirjoitti:

    ni, oks nää "ammattilaiset" sit niinko sielt kehäkolmoset sisäpuolelt vai? Niin, siellähän sitä tunnetusti osataan hommat hoitaa..

    ...kunhan on rahaa ja omaa sellaista, ei kerättyä, ryöstettyä eikä kerjättyä. Jos liigassa olisi sellainen joukkue kuten esim. 90-luvun tepsi, niin mestaruus olisi jo jaettu...koivu-kallio-lehtinen-salo-nummelin-kipperi, ...nykyjoukkueet on järjestään mestistasoa ja sitten ihmetellään , kun joku kalpa pärjää yllättävän hyvin, mutta Euroopanmestaruuksia ei enää tipukkaan. Sm-liiga on tippunut kelkasta, Ruotsin kakkossarjakin on tasokkaampi. Sitten vielä joku Rajala haluaa tiputtaa vetovoimaisuutta entisestään..kohta mestis houkuttelee liigaa enemmän pelaajia. Uusi liiga niiden toimesta, joilla on rahaa ja haluja kehittyä on loistava idea ja Suomalaisen jääkiekon pelastus. Tottakai liiga on tasainen, 14 samallaista paskaa..ykköskentissä miehiä, joiden tasoiset vielä 10 vuotta sitten olivat viltissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt kuohuu kirjoitti:

Rajalan aiheettomaan pullisteluun kyllästyneet ovat ottamassa irtiottoa. Tehköön Rajala liigasta uuden mestiksen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu