Sonera llmoitti että perivät euron laskusta...
Ilmoitin etten hyväksy sitä ja sanoin että haluan sähköpostilaskun,joka on ilmainen.
Nyt tuli 5 euron lasku kirjallisena että perintälasku maksamatta. vaikka mitään laskua en ole saanut... viisi euroa peritään seuraavan laskun yhteydessä.
eli 5 euroa ,vaikken ole saanut edes laskua.
sanoin soneran irti.
Lakuton lasku
3
832
Vastaukset
- tarkoittaa?
No soneralta kai menee postimaksuun rahaa kun he lähettävät postitse laskun sinulle. Ja kaikki puhelinyhtiöt ovat nykyään samanlaisia ettei ne halua maksaa ihmisille postimaksua vaan lähettävät ilmaisen laskun asiakkaalle netissä. No tulet huomaamaan että jopa pankit tekevät jo tätä samaa. Irtisano vaan kaikki ja ole ilman puhelinyhteyttä, pankkitiliä ja muutakin... :)
- soneralta vieläkään mitään ...
ellei ole myös nettiliittymä jolloin laskut on yhdessä.muorillä vain puhelin ja ei ole mitään euroa laskun lisänä sillä tutkittu on.itsellä molemmat ja olen ottanut käyttöön paperittoman laskun ja se käy omilla sivuilla ja toimi heti seuraavasta laskusta lähtien.saan jopa sen e-postilaskun gmailiini kun halusin niin se kun toimii aina:=)
Alkuperäinen kirjoitti
"sanoin että haluan sähköpostilaskun"
Kerroitko heille email osoitteen, johon laskun halusit?
Menee muuten automaattisesti @pp.inet.fi, vaikka sitä osoitetta ei käyttäisikään.
Itsellä onnistui hyvin @suomi24.fi osoitteeseen.
Tein itse muutoksen soneran Omat sivut palvelun kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096696Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884331L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453649TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133050Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261650- 661068
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551043Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?1991024- 91019
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47989