sähkölaitos

vittuntunut

tampereen sähkölaitoksella hommat kusee pahasti, laskua ei ole tullut moneen kuukauteen ja puheluita ei välitetä eteenpäin. Vääriä laskuja lähetetään asiakkaille taikka sitten suoraan perintätoimistoon ennen ekaa laskua. Mitä muita sähköfirmoja on mistä voisi sähköt tilata missä hommat toimisi ja ehkä jopa olisi halvempaa.

10

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyselen

      pakko vaihtaa sähkön myyjää, hermot menee muuten.

    • tyytymätön

      Täällä myöskin eräs erittäin tyytymätön Tampereen sähkölaitokseen. Koko syksyn sai laskua odotella, eikä tullut. Nyt sitten tuli lasku koko loppu vuodelta. Luulevat siis että opiskelijallakin on varmaa maksaa 150euron laskut tosta vaa. Asiakaspalvelu ei vastaa ja soittopyynnön sai kaupungille jätettyä, jos edes soittavat takaisin. Itse en enää jää katsomaan heidän mokiaan ja tulen sanomaan heille, että heidän tulisi korvata osa laskusta, sillä se on HEIDÄN mokansa jos heidän järjestelmät ei toimi, kun ne otetaan käyttöön, ei kuluttajan/asiakkaan vika! Asiakashan on aina oikeassa. Ja nyt ne sitten teki vika tikin ainakin omalta osin.. tulen vaihtamaan sähkölaitoksen Vattenfalliin, joka on toinen Tampereella päin oleva. Pakko se näyttävästi on, jotta homma luistaa taas.

      • juuri ennen JOULUA

        Sähkölaitos lähetti kerralla 4 laskua, joista jokainen oli n. 160 - 175 € eli yhteensä lähes 700 €!!

        Olen 2 lapsen yksihuoltaja, jolta jää tuo sama summa kuukaudessa meidän elämiseen.

        Voitte arvata kuinka "iloisia" lapset olivat, kun jouduimme joululahjojen sijasta antamaan rahat sähkölaitokselle. Emmekä pystyneet ostamaan jouluruokaa.


      • Meikku11
        juuri ennen JOULUA kirjoitti:

        Sähkölaitos lähetti kerralla 4 laskua, joista jokainen oli n. 160 - 175 € eli yhteensä lähes 700 €!!

        Olen 2 lapsen yksihuoltaja, jolta jää tuo sama summa kuukaudessa meidän elämiseen.

        Voitte arvata kuinka "iloisia" lapset olivat, kun jouduimme joululahjojen sijasta antamaan rahat sähkölaitokselle. Emmekä pystyneet ostamaan jouluruokaa.

        Asutko kerrostalossa ja 300 neliö luukalissa?
        Treella:kin sossu on kaikkien kamu.


      • Ei normaali ihminen
        Meikku11 kirjoitti:

        Asutko kerrostalossa ja 300 neliö luukalissa?
        Treella:kin sossu on kaikkien kamu.

        Luulet vain ei normaali ihminen sossusta mitään saa edes Tampereella.Tämä on tosi.


      • minkälainen
        Ei normaali ihminen kirjoitti:

        Luulet vain ei normaali ihminen sossusta mitään saa edes Tampereella.Tämä on tosi.

        minkälaista sähkölaskua odotettavissa 2h ja keittiö, pesukone tv tietokone. puleen vuoteen ei ole tullut laskua.


      • Lasku myöhässä

        Kyllä se lasku sieltä tulee.


      • ja asennetta
        Lasku myöhässä kirjoitti:

        Kyllä se lasku sieltä tulee.

        Ja jos ei tule, niin nettisivulla voi laittaa sähkölaitokselle palautetta. Täälläkin kaikilla kuitenkin netti käytössään... Itse sain sitä kautta vastauksen muutamassa päivässä ja laskun noin viikon siitä eteenpäin.

        Eihän laitoksen toiminta ole mitenkään puolusteltavissa eikä sitä ole syytä kiitellä kun ei laskutus kerran toimi, mutta asiallisella palautteella on tapana saada asiat luistamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3984
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      59
      3980
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2861
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      55
      2682
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1982
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1859
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1649
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1327
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe