Jälleen kyselen neuvoja kun ei scriptit toimi...
( $sivu muuttuja kerrotaan ensin)
( $sivu muuttuja kerrotaan ensin)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
divin classissa ei oo = merkkiä
Paha mennä neuvomaan, kun ei edes tiedä miten tuo toimii mielestäsi väärin. $sivu muuttujan voisi minusta antaa tuolle funktiolle parametrinä, jossei sitä tarvita tuon funktion ulkopuolella.
Muuttujaa $sivu tarvitaan function ulkopuolellakin, se kerrotaan ihan ensimmäisenä ja sen tehtävä on kertoa että minkä "välilehden" alle sivu kuuluu.
funktio ei toimi lainkaan, tulostaa minulle vain tyhjän valkoisen sivun, ennen funktion lisäystä ks. sivu vielä toimi.
näemmä divin classista puuttuu "=" se löytyy kyllä oikeasta koodista...
Prkl, vika ei ollutkaan funktiossa... Unohdin että olin säätänyt aiemmin toista scriptiä joka ei toiminut, ja se aiheutti toimimattomuuden..
Kiitos kuitenkin teille jotka koititta neuvoa. :)