1 = (1 + perhe)

5000 kpl joka vuosi

5000 * (1 perhe)

30000 - 60000 euroa per henkilö vuodessa.

Kumulatiivisesti kasvaessaan aika hyvä hinta kielitaidottomista työttömistä, joista muutamalle löytyy veronmaksajien rahoilla 'työpaikka'.
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kestämättömäksi veronmaksajille ja turvallisuusviranomaisille. Asiaan on Halla-Ahon jälkeen puuttunut jo Supon päällikkö ja eilen päämedia Hesari, joka vaati pikaista vakavaa keskustelua asiasta, ennenkuin se on toivottoman myöhäistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maahanmuuttolaskentaa kirjoitti:

5000 kpl joka vuosi

5000 * (1 perhe)

30000 - 60000 euroa per henkilö vuodessa.

Kumulatiivisesti kasvaessaan aika hyvä hinta kielitaidottomista työttömistä, joista muutamalle löytyy veronmaksajien rahoilla 'työpaikka'.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu