ja veropetoksesta.Salminen kiistää syyteet.Mistä näitä kiistäjiä sikiää.Syyttäjällä on ajopäiväkirjat ja todistajat.Eikö Salminen entisenä korkeana poliisi viranomaisena tajua ,että kiistämällä ei voita mitään vaan tunnustamalla pääsee vähemmällä.Olisi mies ja tunnustaisi saisi pienemmän tuomion.Eikä venkoilisi se tyhmää.
Salminen saanut syyteen
virkaaseman väärinkäytöstä
14304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikös kaltaisesi juuri neuvo aina sanomaan että en kommentoi? Mistä teitä ääliöitä sikiää? Ei sitten tullut mieleen, että entäpä jos Salminen onkin syytön? Toki tiedän että sä olet aina kiistänyt ja tiennyt olevasi syyllinen niin luulet kaikkien kiistäjien olevan kuten itse olet.
4tölkkiä olutta ei pala vaan tuli ratti syyte.kannattas varmaan käydä tutkituttamassa kun ei noin pieni määrä ton kokosessa miehessä pala säädillisessä ajassa.Retku mikä retku,ja poliisi ylijohtaja.Eihän sen edes pitäs olla sekaantunu tollaseen...likanen ja kiero on koko poliisi organisaattio.
Eiköhän teistä työnvieroksujista löytyne silti vielä yli 90 prosenttia kaikista suomen rikollisista.
paljonko maksavat sinulle tästä työstäsi sitten täällä palkkaa?
tarpeeksi,mutten mä silti aja jurrissa,katos kun sielä on muitakin liikenteessä,kun minä.Enkä voi sillekkään mitään,et olet persaukinen prole,joka joutuu olemaan kade ihmiille joilla on rahaa elää vaikkei töissä käviskään.
ja täällä muille paskahousu inisee
Sä saat siis eläkettä jonka me maksamme veroina?...Ei vainkaan, ethän sä oo vielä suorittanut edes peruskoulua, mutta "eläkeputkessa" voit jo olla. Eiköhän mulla silti ole sitä omaisuutta enemmän kuin sulla tai alkoholisti isälläs. Äitis ehkä tienaa kadulla teidän elannon..
Mitä sinä valehtelet. Eikö asiasta uutisoitu, että toimitettu syyttäjälle syytehrakintaan. Se on inisijä hieman eri asia.
asiaan kun syyteharkinta aikanaan valmistuu.Toivottavati syytöntä miestä ei tuomita .
Tietysti syyttömät tuomitaan, sillä ei savua ilman tulta ja vankilathan ovat syyttömiä täynnä.
Poliisit ovat oppineet asiakkailtaan(ei ne ihan idiootteja ole), vaikka näyttö olisi 200% se kannattaa kiistää.
Poliisit ovat niitä pahimpia rikollisia, sillä hyvävelikerho pyörii, jossa poliisit, syyttäjät ja tuomarit yhdessä pyörii, kaikilla on niin mukavaa, kun voi tehdä mitä vaan eikä tuomiota saa.
Poliisille tulee tuomio ainoastaan silloin kun se on potkittu ulos ”hyvävelikerhosta”…tämä on surullinen totuus suomalaisesta oikeusjärjestelmästä.
tässä,kun näitä juttuja näistä poliiseista lukee
päivittäin lehdistä.
Siis sun mielipide ja totuus kun eivät kuulu samaan lauseeseen. Sä vaan olet vielä niin nuori ettet huomaa eroa niiden kesken.
Taas aktivoitui palstan teini eli vakiohäirikkö. Teinejä pitää yrittää ymmärtää...