Auringolta päätin pyytää,
pienen säteen päiväni päälle,
pilven raosta kurkoittamaan,
sieluani virvoittamaan.
Kultasi maat ja mantereen,
sieluni saaren jo harmaantuneen,
pilvet poistaen ja minua kylvettäen,
loisteella lämpimän valon.
Säihkyvät silmäni,
kilpasilla kanssa niiden,
timanttisten pisaroiden joita
oksista putoaa ja mun sieluni voimia saa,
mä tahdon taas rakastaa.
Loistaa
6
210
Vastaukset
- lindalinda1
saisinkohan minäkin osani siitä säteestä, koska
erityisesti tänään tarvitsisin sitä.
Upea runo, ei voi muuta sanoa. Kiitän lukunautin-
nosta.- ajanmittaaja
Saman auringon alla kuljemme, haavelemme ja haavoja nuolemme. Sydämmen tahtiin marssimme ja kauniita kukkia tutkimme.
Toki osasi sinä saat onnesta päällä maan.
siltä, että olet valmis rakkaudelle.
lapin taikako sinut herätti ?- ajanmittaaja
Voi kiitos sulle sanoista, ne tuli suoraan taivaasta, sillä siellä minä nään noin paljon kauniita tähtiä oikein ryhmissä.
En tiedä oikein taijoista, ma luulen et tuli se suoraan valosta, joka minut herätti ja rakastumaan pisti. ajanmittaaja kirjoitti:
Voi kiitos sulle sanoista, ne tuli suoraan taivaasta, sillä siellä minä nään noin paljon kauniita tähtiä oikein ryhmissä.
En tiedä oikein taijoista, ma luulen et tuli se suoraan valosta, joka minut herätti ja rakastumaan pisti.kun noin yht`äkkiä tänne olet ilmestynyt.
Niin ja sanani tulivat kuuden tähden takaa.
Ja sinun sanasi tulivat tuntureiden takaa, niin
uskon.- ajanmittaaja
kuusitahtea kirjoitti:
kun noin yht`äkkiä tänne olet ilmestynyt.
Niin ja sanani tulivat kuuden tähden takaa.
Ja sinun sanasi tulivat tuntureiden takaa, niin
uskon.ja haavesta kovin suurista, on sanani syntyneet.
Mut miten lienee nyt kun näin puhumme ja maasta taivaisiin ja taks kuromme.
Kiitos loisteesta jonka saan on tähdet sitä tulvillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 493747
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h603709Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062841Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv522579Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151639- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801261