ajokielto....

ABCDE-kortti

tere.voisko joku asiasta tietävä/ammattilainen kertoa kuinka pitkän ajokiellon jälkeen joutuu suorittamaan ajotutkinnon uusiksi.

4

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjalliset molempiin ja

      inssit molemmissa.tai sitten ajat vain rekka inssin ja kirjallisen jolloin voit tiputtaa bussikortin pois:=)ei voi työkkärikään määrätä paskaa hommiin bussikuskiksi kun ei ole korttia.

    • kiki  

      Poliisi voi määrätä vain 6 kuukauden ajokiellon, oikeus 5 vuotta.

      Mutta olipa se kielto sitten poliisin, tai oikeuden määräämä, ei kortti uusiksi sulla mene...

      • näköinen

        kortti sulla!!!!! Saat ajaa bussin perässä kärryä,muttet kuorma-autoan perässä. Onpa harvinainen.....!!!!!!


      • eikö nyt ole melkein selvä?
        näköinen kirjoitti:

        kortti sulla!!!!! Saat ajaa bussin perässä kärryä,muttet kuorma-autoan perässä. Onpa harvinainen.....!!!!!!

        Eikö se nyt ole melkolailla selvä, että ABCDE kortti vois tarkottaa ABECEDE korttia? Kyllä se näin tässä on ymmärrettävä, kun mietitään tota et mikä toi asiayhteys tässä asiassa on, tossa ei mun mielestä ole mitään ihmeellistä.

        No siinä olet oikeassa, että ABECDE kortti olis sitten, jos ei henkilöllä olisi CE luokan ajokorttia, pelkkää DE korttia ei voi olla jos puuttuu myös BE.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7662
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      116
      5318
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      119
      3547
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3527
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2574
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      69
      1381
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    Aihe