Eli Siilinjärven asiakirjaväärentäjä on nöyrtynyt.
Tulkitsen tämän niin, että Suomen talous on ajautumassa ennennäkemättömään lamaan. Meno on alkanut hirvittää jo hallitustakin.
Varsinkin kun tuli liian pitkään hoettua "ei koske Suomea".
Katainen pyysi
5
169
Vastaukset
- mainostoimistojen oppien
mukaan tärkeämpää kuin anteeksipyyntö on mediassa uutistilaa saanut väite maanpetturuushallituksesta oppositiossa. Mainostoimistot nojaavat siihen, että tuo väite jää elämään ihmisten mieliin, kun taantuma syvenee eli virheitä ei olekaan tehnyt hallitus, vaan oppositio.
- justiinsajuujajetsulleen
lateli vain sujuvasti "anteeksipyynnön", kuten niin montaa muutaki asiaa, mikä ollut pelkkää huulten heilutusta vailla tarkoitusta.
- voi kehittyä
merkittävä suomalainen valtiomies.
- nää sillä
tällä episodilla on todella pitkät juuret. Kattainen ei saa oikeistodemareiltakaan tätä möhläystä ikinä anteeksi. Se lausuma oli kardinaalimunaus, sillä se on myrkkyä asevelisosialisteille loppuelämäksi. Kävipä seuraavissa vaaleissa miten tahansa niin kattainen ei mahdu siihen oikeistodemareiden kanssa. Tulee joku muu koalitio kuin demut-kok.
- täysin eri
nää sillä kirjoitti:
tällä episodilla on todella pitkät juuret. Kattainen ei saa oikeistodemareiltakaan tätä möhläystä ikinä anteeksi. Se lausuma oli kardinaalimunaus, sillä se on myrkkyä asevelisosialisteille loppuelämäksi. Kävipä seuraavissa vaaleissa miten tahansa niin kattainen ei mahdu siihen oikeistodemareiden kanssa. Tulee joku muu koalitio kuin demut-kok.
mieltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036673
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875037Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113289Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313158Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272338Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191696Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961331Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391282Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311196- 48964