http://www.youtube.com/watch?v=ky57zbSM_YY&feature=related
Jälleen yksi mielenkiintoinen brittiläinen tv-haastattelu jossa kysytään muslimien kannasta brittejä ja muuta maailmaa kohtaan.
Videosta käy hyvin selväksi se, että muslimit eivät katso tehneensä väärää räjäyttäessään pommit Iso-Britannian bussissa ja metroasemalla. Heidän mielestään pommi-iskussa kuolleet olivat syyllisiä mutta sheikki ei suostu kertomaan oikein että mihin britit olivat syyllisiä paitsi vetosi Irakin sotaan...
On se vaan kumma kun haastattelija kysyy monta kertaa samaa kysymystä ja pyytää saada vastauksen niin tulee aina joku Allah Akbar-vastaus ympäri pyöreästi.
Kuten tässä on jo muutenkin saatu huomata, sheikki ja hänen alaisensa eivät suostu noudattamaan länsimaalaisia lakeja vaan pelkästään Shariaa.
Eikö olekin hienoa tuo monikultuurinen elämä? Tämä meille lisää, kiitos.
"I love the smell of napalm in the morning"
Vain muslimi voi olla syytön
3
420
Vastaukset
Nimenomaan saat sitten rasistileiman jos sanot että tuon kaltainen ajattelutapa / sharialaki on väärin :(
Ja ihan kun asiaa puhutaan, niin onhan se selvää että muslimikulttuuri on yrittänyt valloittaa euroopan siitä lähtien kun eurooppa on ollut, 2k v?
Mutta vasta nykyään he ovat saaneet aikeissaan jalansijan, kiitos länsimaisten hyysäreiden, jotka eivät sitä ymmärrä että myös heidän kurkkunsa leikataan poikki aikanaan (muslimien toimesta).- Theo
Enemmän kristityt ovat edustaneet valloituskulttuuria kuin muslimit. Ristiretket ovat hyvä esimerkki tästä. Tuohon aikaan muslimimaissa ei ainoastaan oltu rauhanomaisempia, vaan myös kulttuuri esim matematiikan, luonnontieteiden ja taiteen osalta, oli huomattavasti meitä kehittyneempi. Nykyisinkin suurin osa muslimeista haluaa elää rauahssa ja tuomitsee terroriteot, joita pieni fundamentalistinen vähemmistä suorittaa. Ettehän kai tuomitsisi kaikkia katolilaisiakaan terroristeiksi sillä perusteella, mitä IRA:n taistelijat joskus tekivät?
- Just somebody
Tottakai,muslmit ovat aina oikeassa kun ovat niin aistettuja ja sorrettuja ympäri maailman.
Sanot yhdenkin kriittisen sanan Shariasta niin olet natsipaska,rasisti.
Vielä kun meille tänne suomeen on rajat avoinna kaikille,ei väliä kuulutko terroristijärjestöön vai vihaatko vain muuten länsimaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli359263"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn293760Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi742361Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1102239Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on181896Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait141558Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.291374- 711237
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1721002Millaisia odotuksia ensi vuodelle?
Itse odotan parempaa taloudellista tasapainoa ja sen aion myös saavuttaa, kun onhan se vain minusta kiinni.161889