Sain lääkäriltä Clindoxyl voidetta akneen. Pakkauksessa lukee, että on oltava varovainen jos käyttää alkoholia. Onko kokemuksia reaktioista? en haluaisi koko aikaa olla absolutisti..
Clindoxyl ja alkoholi
hhmm...
2418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Huups, En ookaan ite huomannu tollasta varotusta alkoholista clindoxylin yhteydessä! :o ..joten oon ihan normaalisti käyttänyt alkoholia. En tietenkään päivittäin mutta noin kerran-kaks kuukaudessa oon käynyt baarissa ja aikas reilusti myös ottanut alkoholia. Eikä itellä ainakaan oo tapahtunu mitään merkittävää tuon vuoksi... eli tuskimpa ainakaan absolutistiksi sunkaan tarviii ruveta:)
Se alkoholikielto taitanee tarkoittaa alkoholipitoisia kasvovoiteita ja -vesiä jos en ihan väärin muista lukemaani. Tarkistakaapa pakkausselosteesta vielä. Vaikea uskoa, että voide ja juotu alkoholi jotenkin reagoisi keskenään, vaikka en kyllä mikään lääkäri olekaan.