Olen voittanut "senttihuutokauppa" Fiksuhuudossa useita huutoja, kuitenkaan kaikkia tavaroita ei ole toimitettu.
Ensin asiakaspalvelusta vastattiin sähköpostilla, että tavarantoimittajalla on ollut vaikeuksia ja kahden viikon sisällä tavara toimitetaan.
Tavaraa ei ole toimitettu eikä tiedusteluihinkaan enää vastata.
Älkää haaskatko rahoja tuollaiseen paskafirmaan.
Ensin asiakaspalvelusta vastattiin sähköpostilla, että tavarantoimittajalla on ollut vaikeuksia ja kahden viikon sisällä tavara toimitetaan.
Tavaraa ei ole toimitettu eikä tiedusteluihinkaan enää vastata.
Älkää haaskatko rahoja tuollaiseen paskafirmaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuohan on normaalia bisnestä, eikä verkostomarkkinointia!
Kautta aikain on luvattu ja jätetty lupaukset pitämättä, siitähän kertoo kirjoittamaton jobbarin opas luvussa 1.
Luuletko, että minun asiakkaani kirjoittelisivat tällaiselle paskapalstalle, mikäli jättäisin maksetut tavarat toimittamatta?
Ei, he tekisivät rikosilmoituksen petoksesta tai kavalluksesta ja se tehdään poliisille, mutta kenenkään ei ole vielä tarvinut vaivautua, koska olen oman osuuteni hoitanut.
Hoida sinäkin velvollisuutesi kuten sivistynyt ihminen ja käytä lain Sinulle suomia oikeuksia.
Samalla torppaat epärehelliset yrittäjät markkinoilta harhauttaasta kuluttajasiskojasi ja -veljiäsi.
Mutta tämähän olikin turha neuvo?
"Luuletko, että minun asiakkaani kirjoittelisivat tällaiselle paskapalstalle,"
Itse näytät kirjoittelevan. Ja pidät sitä niin tärkeänä, että teet sitä jopa klo 04:22. Mikä hätänä, odotteletko seuraavaa asiakastapaamistasi?
Näidenkin veijareiden juuret löytyy verkostomarkkinoinnista. Toimitusjohtaja "pätevöitynyt" hommaan Movessa.
Täysin lailliseksi yritystoiminnaksi, monista
kateellisten kaatoyrityksistä huolimatta!
Vi.....ko kuuntelen??;)
Mitä Move myy ja mihin hintaan?
Yritys kuitenkin luusereiden kauhuksi ja unettomuuden aiheuttajaksi.
Ryhtykää seuraavaksi vaan taas seuraavaksi perinteisesti entiseen hommaanne, eli kyttäämään naapureita verhojen välistä ja sitte kylille hopi hopi ja ookkote kuulleet....jne;)
"Ei harmainta aavistusta mutta laillinen yritys kuitenkin luusereiden kauhuksi ja unettomuuden aiheuttajaksi."
Kumma, että ihmiset jaksavat kirjoittaa jonkun Moven laillisuudesta, vaikka eivät edes tiedä mitä firma tekee??? Jos se nyt sitten on laillinen, eikö oleellista ole mitä se tekee?
Olen asettanut Fiksuhuudon huutoautomaatin pari kertaa toimintaan ja molemmilla kerroilla on käynyt sama juttu: Kun olen kirjautuneena palveluun eli seuraan tilannetta automaatti sylkäisee huudon n. kerran/10minuutissa. Se on ok. Mutta peeveli kun kirjaudun ulos palvelusta, niin automaatti mätkii huutoja n.5/10minuutissa! Huutanen siis itseäni vastaan? Onko muilla vastaavia kokemuksia?
Valuuttarobotti - Korotusrobobotti
FXTraderSignals - FixusKusetusScammers.
Fiksuhuuto 1 - Sinä 0