BMW jäi Audille

4-vetoisissa

15

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • edes lukee

      vaikka skoda voittaakin audin joka testissä, silti ottaisin audin.

      toisaalta vaikka audi voittaisi bmw:n joka testissä, niin silti ottaisin bmw:n.

      katsos poju, mun ei tartte ajella millään vageilla, vaan mulla on rahaa laatuautoihin. mun pihaan ei tule mitään audi-sEat-wagenvolksgeja.

      eli eikun jatkat linkittelyäsi, ehkä se auttaa kateuteesi.

      terv.X6 M3 K 1300 R (tilattu)

      • niin...

        ei sinulla ole kumpaakaan noista autoista, kaikki sen tietää. Jos olisi, niin täytyy olla aika heikko itsetunto kun täällä pitää mainostaa.


      • siinä

        taas vittu paska lentää, vai että oikee rahamiehiä. Säälittävää egoilua, osta datsun


      • unohda...
        siinä kirjoitti:

        taas vittu paska lentää, vai että oikee rahamiehiä. Säälittävää egoilua, osta datsun

        että näillä palstoilla on vain rikkaita. Kaikilla on vähintään yksi Ferrari ja pari Porschea.


      • ymmärtää

        laadun päälle. Kun Business Week arvotti maailman parhaat ja arvostetuimmat brandit viimeksi, niin ns. premiumtuotemerkkien järjestys oli:


        1) Mercedes Benz
        2) BMW
        4) Audi
        5) Porsche
        6) Lexus

        Eli vain Mercedes olisi voinut olla arvostetumpi ja laatutietoisempi valinta...


    • yllätyksenä

      Ainahan Audi on voittanut Bemarin. BMW:n neliveto kun ei ole mikään kovin kaksinen. Kohta tulee kateelliset bimmeristit avautumaan.

      • että..

        sinä et erottaisi radalla yhtään mitä eroa olisi x-drive vs. quattro :)


    • hinta...

      Tuossa Superb 3.6-mallissa, Suomessa alk.47 490e, ei paha nelivetoisesta suuresta autosta joka vielä kulkee 250km/h ja kiihtyy 0-100 6.3s.

      Ainoa mitä ostaja tarvitsee, on hyvä itsetunto.

    • 740d

      audi ei ole bmw:n veroinen auto,paljon ajavana voin näin sanoa.

      en vain oikein käsitä minkä tähden nämä audi-miehet(räkänokkapojat)tällä palstalla toitottaa "totuuksiaan",ihan niinkuin se asiaa joksikin muuttaisi.

      • toiset ovat

        vähän eri mieltä, kuten nuo testaajat. Itsekkin mietin Audin ja BMW:n välillä kumpaan päädyn ja valitsin Audin. Ei BMW huono ollut, mutta se oli paljon levottomampi maantiellä ja motarilla. Itselläni tulee aika paljon maantieajoa joten siksi Audi.


      • Audistit

      • 740d
        toiset ovat kirjoitti:

        vähän eri mieltä, kuten nuo testaajat. Itsekkin mietin Audin ja BMW:n välillä kumpaan päädyn ja valitsin Audin. Ei BMW huono ollut, mutta se oli paljon levottomampi maantiellä ja motarilla. Itselläni tulee aika paljon maantieajoa joten siksi Audi.

        en ole koskaan autoani testaajien mielip.perust. valinnut,puolueettomuuteen kun on usko mennyt,oli voittaja mikä merkki hyvänsä.kunkin omat mieltymykset ovat mielestäni paras mittari.

        kuten sanoit,molemmat merkit on hyviä,itse olen kokeillut a4 ja a6 ei mielestäni ollut niin hyviä kuin bmw,ensi oli 5-sarja vaihdoin sen kun tuli ajankohtaiseksi 7-sarjaan ja olen ollut tyytyväinen.


      • ja,

        sinun 15v vanha BMW on sitten kova juttu! :DD


    • iklö

      Voi hyvä tavaton, mihkä tää maailma vielä menee.

      • siihen

        että Skodalta tulee huippu nopea urheiluauto ja Porschelta pakettiauto, tiedä häntä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      62
      6017
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3496
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2661
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2165
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      2159
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1853
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1659
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      84
      1267
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1226
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      26
      1097
    Aihe