Kimmo Stasi ja urkintalaki

Miksi kokoomus etunenässään _perustuslaki_valiokunnan puheenjohtaja Kimmo Sasi ajaa niin kovasti urkintalakia? Mikä on syy siihen kiihkoon, millä mies puolusteli perustuslain vastaisia tekojaan A-Talkissa?

Miksi kokoomus ajaa Suomea eräänlaiseksi yritys-DDR:ksi? Mihin unohtuivat yksilön oikeudet ja vapaudet? Rahan mahti jyräsi ihanteet vai olivatko nuo pelkkää silmänlumetta alunperinkin?
10276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Toimittiinko tässä hyvässä yhteistyössä NSA:n, mikrosoftin ja googlen kannsa ?

    Äänestä

mitä Kokoomus kulki jo vuonna 1917. Kauppa ennen kaikkea..

Äänestä
  • Niin ja 40 luvulla oli natsit hyviä kavereita.

    Äänestä

Eihän tässä työntekijöitä yritetä valvoa, vaan yrityksen omistamien ja kustantamien työvälineiden, mm. sähköpostin käyttöä.

Kyse on vähän samasta kuin, jos kaupan jakeluauton kuljettajaa valvotaan siitä, ettei hän heitä talon autolla omaa kuljetuskeikkaa.

Äänestä
  • antaa suurempia valtuuksia kuin poliisille. Piste.

    Äänestä

  • kansalaisten kyyläämiseen ja urkintaan. yksi askel tiellä riistäjien ja rosvojen tyyliin tuhota Suomen perustuslaki, ja demokratian alkeelliset rippeetkin. ensin tarvitaan tehokas urkinta ja kyttäyskoneisto...sen jälkeen puututaan Suomalaisten sananvapauteen, mielenosoituksiin, jne. eli tiellä tasavallasta DIKTATUURIIN...se on hallituksen unissa siintelevä tulevaisuus...Suomeen luotu riittävän suuri köyhälistö, joita nämä perkeleet voivat sitten talloa ja kiusata, murhailla -18 malliin...amerikan entismalliin somaleista näille perkeleille orjia plantaaseille.........

    Äänestä

Jaksoikin sönköttää siinä A-Talkissa vailla mitään käyttäytymis- ja keskustelutapoja. Puhui toisten puhevuorojen päälle, jatkoi omaa kimitystään loppumattomiin vaikka juontaja/toimittaja monet kerrat koetti saada häntä lopettamaan. Ei vain mennyt puhe kaljuun perille, ei mennyt, into sensuuripolitiikan ajamiseen oli liian suuri. Stasi on kyllä sellainen henkilö, joka saisi vähitellen jo vetää oikeat johtopäätökset mulkkumaisuudestaan ja tehdä Eugen Schaumanit, tosin ilman sitä Bobrikovia.

Liikenteessä törttöily ja ihmishengen vieminen oli vain alkua, seuraavaksi Stasi tappaa sananvapauden ja demokratian, jos vain annamme hänelle siihen tilaisuuden.

Äänestä
  • kansanedustajan kausi on rajattava kahteen kauteen = 8 vuotta eduskunnassa. Niidenkin on hyvä palata "hoitopaikastaan" tavalliseen elämään. Monilla ei ole mitään työkokemusta sinne mennessään. Ne eivät ymmärrä edusjkunnan ulkopuolisesta elämästä yhtään mitään. Miten sellaiset voivat hoitaa yhteisiä asioitamme. Lähinnä sellaisten asioita, jotka elävät täysin eri maailmassa kuin edustajat itse. He ovat hoitaneet omat asiansa tosi mallikkaasti katsottuna heidän omalta kannaltaan. Uskon, että näistä asioista päätettäessä yksimielisyys on ollut täydellistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uskomatonta kähmintää! kirjoitti:

Miksi kokoomus etunenässään _perustuslaki_valiokunnan puheenjohtaja Kimmo Sasi ajaa niin kovasti urkintalakia? Mikä on syy siihen kiihkoon, millä mies puolusteli perustuslain vastaisia tekojaan A-Talkissa?

Miksi kokoomus ajaa Suomea eräänlaiseksi yritys-DDR:ksi? Mihin unohtuivat yksilön oikeudet ja vapaudet? Rahan mahti jyräsi ihanteet vai olivatko nuo pelkkää silmänlumetta alunperinkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu