55: JANI HAAPAMÄKI - VILLE KÄKI
60: MARKO ISOKOSKI - ESA UIMONEN
66: JARKKO ALA-HUIKKU - SASU KAASINEN
74: JUSSI NURMELA - MIKKO ANKKURI
84: TUOMAS TARINO - ANTTI HAKALA
96: JARI HIETANIEMI - AHONEN
120: TAISTO LALLI - ILVESOKSA
60: MARKO ISOKOSKI - ESA UIMONEN
66: JARKKO ALA-HUIKKU - SASU KAASINEN
74: JUSSI NURMELA - MIKKO ANKKURI
84: TUOMAS TARINO - ANTTI HAKALA
96: JARI HIETANIEMI - AHONEN
120: TAISTO LALLI - ILVESOKSA
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitä tämä nyt on? Jari Hietaniemi, kas kun ei Raimo.
meinaan että semmosia sunnuntai-painijoitaki tossa sun listassa
55 meni melkein oikein, Haapamäki
60 meni päin va*inaa, Isokoski pronssilla
66 Ala-Huikku - Kaasinen finalissa
74 no ei paljon sanottavaa, hävettää hieman
84 Tarino - Hakala finalissa
96 Hietaniemi - Ahonen finalissa
120 Lalli
No miten sun veikkaus meni, tollo!
Missä terminaattori? Kisojen yksinkertainen ykkönen V Moisio? tuo suomen painin uusi lipunkantaja? listoille ja heti pojjaaat!
55-haapamäki
60-uimonen
66-ala-huikku(vain koska välimäki ei kait tervehdy ajoissa)
74 MOISIO
84.hakala tai kallio
Ketä nämä loput sitten kiinnostaa? turpiin tulee niin että satttuuuuu!
parhaita otteita sm-kisoissa.hoiteli finaalinkin näytöstyyliin.
Kim-jussi nurmelan ajat on kyllä ohi painin huipulla.. toivottavasti virtanenkin sen tajuaa.. ei ollu nurmela enään menneiden aikojen kunnossa..
Kisoihin on turha lähettää turisteja ja Virtanen tietää mitä haluaa. Luulen, että joukkue jää neljään painijaan. Haapamäki, Pasanen, Moisio ja Hietaniemi. Tosin saattaa olla, että Ala-Huikku ja Hakalakin ovat joukkueessa!?
Hakala ja ala-huikku kyllä mielestäni vois lähtee kisoihin.. hakala on nuori lupaus ja ala-huikku viime vuoden mestari (tosin alemmassa sarjassa) mutta molemmilla mahdollisuuksia silti pärjätä. ja kokemusta hakalalle!
Toivon listan olevan tämmöinen
55.haapamäki
60.uimonen
66.ala-huikku
74.moisio
84.hakala
96.katsellaan ja tiedustellaan mikä hietaniemen kunto jos ei hyvässä iskussa niin turha lähtee otteleen valokuvia ja osteleen matkamuistoja!
120.-
Miksi pitäisi katsoa ja kuullostella vain Hietaniemen kuntoa, kun samaa voisi tehdä myös Uimoselle?
Esa on hyvä painija mutta missä viimeiset näytöt?
Herman Kare ja Sm-kisat.Vantaalla 2. mutta siitä on aikaa.
Viimeksi Uimonen otti 2. sijan Vantaan Cupissa 60 kg, missä Hermansson ja Pasanen tippuivat kättelyssä. SM voitto -08 ja PM voitto -08 60 kg. PM:n piti olla karsintakisa, mutta Esan kohtalolle tyypillisesti asia muuttui hovissa. Olisi ehkä syytä vielä karsia 60 kg-sarjassa Vilnaan lähtijöitä - sen verran kovaa luuta Isokoski yllättäen näytti Pasaselle. Nyt Sm jäi väliin Uimoselta, kun lääkäri ei suostunut kilpailulupaan 2 viikon kuumeen vuoksi. Katsotaan nyt mitä uusi valmennusvaliokunta päättää. Eihän ko valiokunnasta ole muuta tietoa kuin, että puheenjohtajana on Pasi Sarkkinen.
otetaan selvää kuka on ykkönen kuudessakympis uimonen-pasanen-hermansson-sun muut samaan sarjaan! voittaja kisoihin 2 varalle! uimonen on omaa luokkaansa kyseisessä sarjassa terveenä!
Moisio oli hyvä Tampereella, vai oliko. Sarjan tasohan oli aika heikko kun Välimäkikin paini tosi huonosti. Muita tosi mittareita ei ollutkaan.
Kaikki kunnia Arskalle, mutta näyttäähän se sarjan tason jos 66:sen 37 v on hopealla.