no happy:(

yksinäinen,muttei yksin...

Olen surullinen,en onnellinen.Olen suhteessa jossa ei ole rakkautta minun osalta,jämähtänyt vain tähän,en osaa lähteä.Kaipaan kunnon rakkautta,jota olen joskus tuntenut mutta menettänyt.Haluan tuntea sen taas,olla onnellinen,parisuhteessa ihanan miehen kanssa jota rakastan sydämeni kyllyydestä.Olen "vasta" 25v nainen.Minulla ei ole kuin pari kaveria/ystävää.Kaikki tosi ystävät kajonnut,muuttanut jonnekkin koulujen loputtua.On vain viikonloppu ystäviä joiden kanssa pitää hauskaa.Ei ole oikeaa,edes yhtä ystävää jolle kertoa asioita,surut ja ilot.Äidilleni yleensä kerron,hän onkin tärkeä minulle.Kaipaan niitä kunnon ystäviä joiden kanssa nauretaan,soitellaa ja hengaillaan muulloinkin kuin viikonloppuisin.En ole mikään erakko,vaan hyvin sosiaalinen ihminen.Pidän ihmisten seurasta,tarvitsen ihmisiä ympärilleni.Mies kenen kanssa nyt asun,on lapsuuden kaveri.Ja siinä se tunne sitten onkin,kaveruus minun osalta.Hän kyllä rakastaa minua,sanoo sen joka päivä,näyttää sen,mutta minä en koska ei ole mitä näyttää,sanoa.Vain kaverina häntä rakastan.Kai hän sen sisimmässään tietää,mutta hän ei halua minua poiskaan päästää,tärkeä kun olen.Viikonloput menee yleensä korkkeja aukoen,näiden "ystävien kanssa".Kai se jotenkin minua helpottaa,miettii muuta.En edes halua olla kotona tämän miehen kanssa viikonloppuisin,vaan haluan mennä,tutustua uusiin ihmisiin.Kyllä hänkin joskus mukaani tulee mutta illat päätyvät riitaan koska en jaksa katsoa häntä,hänen juttuja,seuraa,se alkaa näkymään kun olen pari siideriä ottanut.Se vain tulee,se inho,mene pois ajatus.Kaikki hänessä silloin ärsyttää.Häpeän itseäni,koska hän on kuitekin hyvä ihminen,mutta emme vain ole saman tyyppisiä,tavoilttaan,luonteeltaan.Isää minulla ei ole koskaan ollut elämässäni,on hän tuolla,mutta ei ole kuulunut elämääni kun ollessani 2v hän jätti meidät,äitini.Hän ei ole kuulemani mukaan ikinä tyttöä halunnut.Olenkin hänen ainut tytär,4 poikaa hänellä on.Sekin on asia joka itkettää kun tarvisin häntä.Se surettaa,vihastuttaa paljon.Mutta se vain on näin ja sillä mentävä.Minulla on lapsesta asti ollut paljon miespuolisia kavereita,veljeni kaverit ovat myös minun.Tulen tosi hyvin heidän kanssaan toimeen,olenkin kuulemma kaunis "äijä".Heh...Kaise tekee kun veljien mukana touhunnut pienestä asti.Jutut,asiat osuu yksiin.
Mutta kuitenkin,olen yksinäinen vaikken yksin.En ehkä näytä tätä kenellekkään mutta sisimmässäni itken,sydän itkee.Tahdon paljon enemmän elämältä.Suurta rakkautta,perhettä,onnea.Se on minun unelmani.Kumpa löytäisin sen ihmisen joka on minua etsinyt myös.Tuntea että olemme oikeat toisillemme.
Paljon olisi kerrottavaa,ajatuksia.Mutta nyt mentävä,rutiini asiat kutsuu.
Hei hei lukijat rakkaat!

1

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Kokeile luopua vanhasta (vaikka tämä mies nyt sitten) niin tulet saamaan uutta tilalle? Et ehkä heti, mutta hyväähän kannattaa aina odottaa eikös?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4348
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      143
      3087
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2398
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      46
      2323
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      97
      1961
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1596
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1574
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      149
      1402
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe