Näköjään olette pohtineet sitä kuka olisi sopiva sefu.
Mielestäni metaskeema olisi ylivoimaisesti paras, ainakin palstan rekisteröityneistä.
- "puolueeton", johdonmukainen, asiallinen, asian(sa)tunteva, sopivan kärkevä, ei hauku tai solvaa ketään.
Myös kempeleläinen hallitsisi hommat, mutta ehkä hänen värikäs kielenkäyttö nostattaisi liikaa tunteita, yhdellä jos toisellakin.
Mielestäni tällaisella palstalla ei sefuna menesty sen enempää vl, kuin ex-sellanenkaan.
Toisaalta ihan sama minulle, osaan kyllä valikoida lukemani ilman sefuakin.
siunusta.
metaskeema
8
278
Vastaukset
- Järki lähtee
Siunusta! Opettele kirjoittamaan!
- ihme ja kumma
Tarkoitatko että pitäisi kirjoittaa siten ettei tunnista? Sokkona vaan, niin kuin kaikki puskajussit. Väitän, että sinä kirjoitat tänne eri nikeillä sata kertaa useammin. Kukaan ei voi sanoa sinulle että "taas", koska sua ei kukaan tunnista.
- (*****)
perseestä.
- Kätilö.
Eiku siitä viereisestä aukosta.
- Anustieteen dosentti
Kätilö. kirjoitti:
Eiku siitä viereisestä aukosta.
haisee ateistipaskalle.
- lukekaa...
Jos ajattelemme, että me ihmiset olisimme kaikki samalla ymmärryksellä (normaalilla, mitä se sitten onkin) varustettuja, niin eihän kukaan voi todistettavasti väittää, että inhimillinen ihminen vuoria siirtäisi.
Kirjoittanut: metaskeema 6.2.2009 klo 23.24
Raamattu on puppua todistetusti monesta kohti. Esim. kohta, jossa Jeesus lupaa, että sinapin siemenen verran uskoa riittää vuorien liikutteluun ei pidä paikkaansa. Jeesuskaan ei liikutellut uskollaan vuoria.1.Korinttolaiskirje:
13:2 Ja vaikka minulla olisi profetoimisen lahja ja minä tietäisin kaikki salaisuudet ja kaiken tiedon, ja vaikka minulla olisi kaikki usko, niin että voisin vuoria siirtää, mutta minulla ei olisi rakkautta, en minä mitään olisi.- aijaaha, jopahan taas
Devoit kirjoitti:
1.Korinttolaiskirje:
13:2 Ja vaikka minulla olisi profetoimisen lahja ja minä tietäisin kaikki salaisuudet ja kaiken tiedon, ja vaikka minulla olisi kaikki usko, niin että voisin vuoria siirtää, mutta minulla ei olisi rakkautta, en minä mitään olisi.Sä olit paljon fiksumpi vielä pari viikkoo sitten, kun kehittelit tarinóita oulunsalolaisesta(vai mistä se oli) saarnamiehestä öisellä kujalla, (vai missä se oli)
(en sanonut, että sillonkaan fiksu olit:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396