en tiedä kuinka vanhaksi pitää elää että löytäisin itseäni arvostavan rehellisen juomisongelmattoman miehen joka rakastaisi minua muustakin syystä että hyysään ja olen aina valmis auttamaan kaikissa ongelmissa. minulla on heikkoitsetunto mutta olen kuitenkin opiskellut monta tutkintoa hoitoalata enkä itse ole juomisongelmainen mutta vedän heitä näitä ongelmatapauksia puoleeni magneetintavoin.uskon yhä uudelleen että suuri rakkauteni Jumalaan antaa minulle voimaa tehdä tätä ikäänkuin vapaaehtoistyönä, jota teen kyllä muutoinkin, siis vapaaehtoityötä heikompiosaisten auttamiseksi.mutta yksityielämässä toivoisin voivani joskus olla miehen kanssa toimivassa suhteessa ja siten että myös älyllisesti keskustelumme taso tuo mielenkiintoa suhteeseen. kemiaa toimivassa suhteessa täytyy olla toki paljon mutta kaikistatärkein siinä on pyyteetön rakkaus ja toisen ihmisen kunnioittaminen. se on syvää, aitoa rakkautta josta saa voimaa elää tätä elämää ja tehdä hyvää myös toisten auttamiseksi.
kaski-ikäisen naisen ajatuksia
kalat-nainen
4
1156
Vastaukset
- ihme
ikä on kaski-ikä. Ei kai sulla mitään pyromaani piirteitä? Ei suinkaan keskitalvella kaskenpoltto onnistu?
- tietää
viisas tietää ja tyhmän ei tarvitse tietääkoon.
- vaikee sanoo
En tiedä mistä se johtuu mutta sama täällä. Monta suhdetta takana ja sama kuvio: mies on renttu ja täysin autettava. Hetken jaksaa ja jaksaa toivoa muutosta parempaa (mitä ei koskaan tietenkään tapahdu).Ja miksi sitten on rentun kanssa; ns. normaalit miehet eivät ole kiinnostuneita!!!
Musta tuntuu että "normaaleille ja ongelmattomille" miehille ei herkkä ja auttavainen kala maistu, vaan ne saavat kiksejä räiskyvistä ja vaikeista naisista... En ole varma mutta tähän mä nyt tällä hetkellä uskon.
*huokaus*
kAski-ikäinen kalanainen ;) - sama juttu
mullakin 3 miestä olen paaponut rakastanut hyyssännyt nyt keski-ikäinen just jätetty yksinäinen odotellen ehkä paremman toivossa.liian kiltti luonne ehkä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475445Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612286Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181840Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171565
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301477Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5136881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se219989