Mitenkäs nyt teidän vastustaja pellejen mielessä liikkuu. Kyllä olis nyt niin monelle kunnianloukkaus syytteelle aihetta. Kuinka tottavie paljon täällä puhuttiin paskaa ja morkattiin ihmisiä jopa oikeilla nimillä. Jos minä olisin ollut osallisena tuossa niin aivan varmasti lähtis tutkinta pyyntö poliisille. Ette te ole turvassa täälläkään jos siihen vetoatte. Toivottavasti Moven edustajat ja perustajat toimivat näin ja eivät jätä tuota teidän paskan jauhantaa tähän.
MOVE
7
833
Vastaukset
- Jxxx
Nyt voidaankin aloittaa keskustelu siitä, onko Moven edustajana toimiminen taloudellisesti järkevää. Ei ole laitonta spekuloida jonkun toiminnan laittomuudella tai laillisuudella ennen kuin asiasta on oikeuden päätös ja senkin jälkeen on oikeus olla sitä mieltä, että toiminta on moraalisesti arveluttavaa.
Muistetaan nyt vielä, että Moven riviedustajat ovat rankasti tappiolla toiminnastaan. Pääsällitkään eivät hirveästi ole voitolla, koska ei tuo niin iso juttu ollut. Rahamiehen fasadin ylläpito tulee kalliiksi ja ei Movesta saadut rahat siihen pelkästään riitä. Kyllä siinä taitaa olla velkavipuakin mukana. Ei ole rahamiehillä helppoa.- Mies42
Olisi erittäin suotavaa että MOVE:n miehet nyt tekisivät tutkintapyynnöt tai rikosilmoitukset. Näin saataisiin ennakkotapaus siitä mikä on laillista kansalaiskeskustelussa. Voidaanko puhua siitä onko jok toiminta laitonta, kuten MOVE sitten ei ollut. Tai moraalitonta, kuten MOVE vieläkin on.
- jaapa jaa
Kuinkas hyvin luulisit menevän millä tahansa yrityksellä jos sitä solvattaisiin koko ajan foorumeilla, televisiossa, lehdissä jne.
Ei taitasi ola paljon hommia silläkään siivousfirmalla, jossa sinä olet töissä. - Jxxx
jaapa jaa kirjoitti:
Kuinkas hyvin luulisit menevän millä tahansa yrityksellä jos sitä solvattaisiin koko ajan foorumeilla, televisiossa, lehdissä jne.
Ei taitasi ola paljon hommia silläkään siivousfirmalla, jossa sinä olet töissä.Jos yrityksen päätuote on 100 euron polkupyörä 1000 eurolla, ei se menestys ole mistään nettikirjoittelusta kiinni. Nokiallakin on 300 oikeusjuttua meneillään ja silti se myy matkapuhelimia.
En ole siivousfirmassa töissä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000023173907#22000000023173907 - Että olet
Jxxx kirjoitti:
Jos yrityksen päätuote on 100 euron polkupyörä 1000 eurolla, ei se menestys ole mistään nettikirjoittelusta kiinni. Nokiallakin on 300 oikeusjuttua meneillään ja silti se myy matkapuhelimia.
En ole siivousfirmassa töissä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000023173907#22000000023173907Täytyy sanoa että olet jollain lailla vajaa.
Lähdet sitten vertaamaan yhteen maailman tunnetuimpaan yritykseen.
Mutta eipä silläkään varmasti kovin hyvin menisi, jos samassa suhteessa saisi medialta paskaa niskaansa kuin move sai.
- Arska
...monelle pojulle ja tytöselle kissanpäivät, kun pääsevät nostamaan niitä aikaa sitten kertyneitä creditejään. Nehän piti kelvata maksuvälineenä lähes joka paikassa, kai melkein apteekissakin:-)
- Dokkiinsa
Annaha arppis reikä tänne niin katotaan mitä voidaan tehdä tuleeko armahdusta no perseeseen veto niin armahdus tulee no tän kerran.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996204
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993082Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302902Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262145Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?911079Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784