open water

tietääks joku kyseisen elokuvan? tuli vahingos seurattua ku tuli telkkarista, ja aika iljettävää oli ku hait söi miehen elävältä jne :( vieläki oksettaa
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuli ostettua leffa DVD-levynä pari vuotta sitten. Oli yllättävän hyvä ja tehokas, ja kiva että joskus näkee tuollaistakin missä ei ole sitä normaalia onnellista loppua.

Tiesitkö että perustuu tositapahtumiin? Vuonna 1998 Australiassa yksi pariskunta jäi sukellusreissulla veneestä juuri tuolla tavalla; venefirma ei pitänyt kunnolla kirjaa matkustajista. Heidän tajuttiin kadonneen vasta pari päivää myöhemmin kun heidän vaatteensa ja passinsa löytyivät veneestä. Heidän ruumiitaan ei koskaan löydetty; hait todennäköisesti söivät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huiiii kirjoitti:

tietääks joku kyseisen elokuvan? tuli vahingos seurattua ku tuli telkkarista, ja aika iljettävää oli ku hait söi miehen elävältä jne :( vieläki oksettaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu