http://wonterghem.blogit.uusisuomi.fi/2009/02/08/sain-nakyvyyta-kymen-sanomat-08022009/#comments
Palstan blogaajalle malliksi
5
269
Vastaukset
- jälleen asiaa,,
kuten aina. Asialinjan mies.
- itsestään jullkisen
idiootin ja sylkykupin kotkaan. Moista puhetta ei edes lapsi, päästäisi suustaan. No wonteri todistaa oikeaksi sen että perussuomalaiset ovat täysiä rasisteja ja natseja, sillä muutoin moinen ajattelu ei ole mahdollista.
- en löydä
nimeäsi mistään perussuomalaisten tai vaaliliittokumppani kristillisten ehdokaslistalta. Käytät kuitenkin Kymen Sanomissa titteliä eurovaaliehdokas.
Olenko ymmärtänyt väärin, että et olekaan ehdokas. Miksi sitten annat väärää tietoa?- ...mitä?
wonterghem kirjoitti:
edeleen kymen vaalipiirin ehdokas, ja mukana.
"Europarlamenttivaaleissa Suomi on yhtenä vaalipiirinä. Tämä tarkoittaa, että vaalien ehdokkaat ovat ehdokkaina koko maassa ja äänestäjä voi äänestää ketä ehdokasta tahansa. Europarlamenttivaaleissa annetut äänet lasketaan kuitenkin ensivaiheessa vaalipiirikohtaisesti, minkä jälkeen Helsingin vaalipiirilautakunta yhdistää kaikkien vaalipiirien tulokset koko maan tulokseksi."
http://www.vaalit.fi/21668.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1626195Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv882782Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921771Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am341454Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491005
- 66912
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23908- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903
