Hyvästi Kokoomus 8 v jälkeen

humanisti8

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh

      Yhteiskunnan elätti.

    • mikä ettei

      Nuorkauppakamarilaisten normaalia kielenkäyttöä heidän sisäpiirissään ovat nuo Kataisen ja Virkkusen sanomiset. Ilmeisesti kokoomuksen viestintäammattilaiset Haukio, Turunen ja Virkkunen ovat tulleet siihen tulokseen että nyt on hyvä aika laittaa vähän räksytystä päälle ja porukathan toimii.

      Materiaalista ei ole puutetta tulevaisuudessakaan, mikäli puolueessa katsotaan että mollauskampanjaa on syytä jatkaa ja terästää. Varastossa ovat vielä mm. kaikki työttömiä ja sen tai muun syyn takia yhteiskunnan tukea saavien nimittelyt. Kokoomuslainen Ari Kähärä on näilläkin palstoilla yksityishenkilönä jo antanut esimakua asiasta.

      Kaiken kaikkiaan elämme mielenkiintoisia aikoja. Jos kokoomus ja poliittinen vasemmisto ryhtyvät kunnon nokitteluun jäävät sivuun niin keskusta kuin vihreätkin joiden sitten on omilla keinoillaan pyrittävä nostamaan profiiliaan. Pian saatamme olla tilanteessa että Päivi Räsänen ja Timo Soini ovat kiistatta asiallisimmat puoluejohtajat, eihän tuo titteli mitenkään kaukana heiltä nytkään ole.

    • puurot ja vellit

      sekaisin:"kokoomuksen äänenkannattajassa Nykypäivässä julkaistu kirja-arvio, jossa sovitellaan yhtäläisyysmerkkejä fasismin ja vasemmistolaisuuden välillä".
      Fasismi, natsismi, äärioikeistolaisuus, miten vain, on aina ollut oikeiston työväline.

      • on alkanut leviämään

        juttu, en vain löytänyt linkkiä. Löytyykö keltään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      113
      3391
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      33
      1948
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      92
      957
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe