kutakuinkin samaan kuin Perkeleeltä pyytäisi anteeksi.
Vasemmistolta anteeksipyyntelyn
voi rinnastaa
8187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pyynnöt voi rinnastaa saatanan tekemiksi anteeksipyynnöiksi.
PS. Kokoomusta sanottiin joskus kykypuolueeksi. Mutta se aika on kyllä takana. itsekkäitä idiootteja siellä kyllä riittää. Jopa niin typeriä, että eivät osaa turpaansa kiinni pitää.
http://www.aamulehti.fi/teema/paakirjoitukset/harkitsematonta-pullistelua/129545
on taktista, niin ok.
Lisäähän nuo "anteeksipyyntelyt" sosdeminilviäisen ylimielisyyttä entisestään.
sosdemin paskantärkeys herkullista pönkitystä.
Onko tutkittu olisko kokkariministereillä laktoosi-OUToleranssi oireita, kun päästyy törähdyksiä, suolistokaasuja? Liittyykö jotenkin paskantärkeyteen josta puhut?
sen verran täynnä kuplivia sontakaasuja, että tuskin varpaat hipovat maata, nenän ottaessa yläkarmiin, koska tosissaan luulevat yksin luoneen Suomen "hyvinvoinnin", (roikkumalla käsijarrussa).
Paavo Lipponen johtaa edelleen taustalta demareita...Kokoomuksen tahtiin...
Koko tappelu on ihmisten pettämistä...
Kokoomus tai SDP Lipposen peukalon alla, yhtä fasistista hommaa...Kompuksessa ovat.
-
Aika alkaa katselemaan, onko Suomessa oikeasti vasemmistopuoluetta.
ja Mäntsälän kapina, koska Kokoonus pyytäää anteeksi vapauden riistoja, omaisuuden tuhoamisia, kyydityksiä, pahoinpitelyjä, kuoleman tuottamuksia ja murhia? Kokoomus sanoutui irti vasta 1939 Lapuan Liikkeen ja IKL:n laittomuuksista.