katukyltit

tietääkö joku miten pitää menetellä kun haluan Helsingin ja Vantaan kaikki katukyltit myös Venäjäksi ja Viroksi? Molemmissa kaupungeissahan asuu sen verran kyseisiä kansalaisuuksia että RKP:n ansiosta katukyltteihin on tultava muutoksia. Putin ei välttämättä tykkää jos muutoksia ei tehdä vaikka RKP:n ajama lakipykälä niin velvoittaa
3220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älkää hyvät ihmiset RKP:ltä odottako muuta kuin oman vaalikarjansa etujen ajamista.

MUSTASAAREN ASUKKAISTA NYT JO YLI 30% ON SUOMENKIELISIÄ, MUTTA VAIN MURTO-OSA KADUISTA ON NIMETTY MYÖS SUOMEKSI!

Onko se suomenkielisten saamattomuutta vai RKP:n härskiyttä vähemmistöstöä kohtaan enemmistönä ollessaan?

Äänestä
  • päättäjien täytyy alkaa tekemään muutoksia kun aletaan vaatimaan kaikille samoja oikeuksia kuin mitä RKP on ajanut omilleen. Tuo Mustasaari on elävä esimerkki siitä että paljon RKP vaatii mutta vähän antaa

    Äänestä

  • http://www.mustasaari.fi/fi/document.aspx?DocID=1563&MenuID=0&TocID=39


    "Nykyinen Mustasaari muodostettiin vuonna 1973, kun viisi lähikuntaa Björköby, Mustasaari, Koivulahti, Raippaluoto ja Sulva yhdistyivät. Kaksikielisessä kunnassa on nykyään noin 18 000 asukasta, joista 71 prosenttia on ruotsinkielisiä ja 29 prosenttia suomenkielisiä."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alistettu kansa kirjoitti:

tietääkö joku miten pitää menetellä kun haluan Helsingin ja Vantaan kaikki katukyltit myös Venäjäksi ja Viroksi? Molemmissa kaupungeissahan asuu sen verran kyseisiä kansalaisuuksia että RKP:n ansiosta katukyltteihin on tultava muutoksia. Putin ei välttämättä tykkää jos muutoksia ei tehdä vaikka RKP:n ajama lakipykälä niin velvoittaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu