Kokoomus on katkerien ihmisten puolue

VAALITOIMISTO

Siine on pesiytynyt todella kannattajaryhmät, jotka koostuvat ahneuden perikuvista, jokta haluavat viedä tuhkatkin köyhän pesästä.
Näennäistä sosiaalista mieltä osoitetaan köyhille, kun annetaan 20 euroa, mutta samaan aikaan rikkaille ja hyvin toimeentuleville annetaan 250 euroa.

Kokoomus on onnettomien ihmisten puolue joka näkyy katkerassa syyttelystä, kun aseina ei olekaan Mannerheimin puhtaat aseet tai jauhot.

Nykyinen taloudellinen alasajo maassamme johtuu pääosin tähän saakka vain ja ainoastaan katkerasta vihasta, jota Kokoomus kylvi hyväosaisten sielun maailmaan. Kokoomus nostettiin valtiovarainministeriön johtoon, jotta päästäisiin retostelemaan ja antamaan kannattajille.

Kokoomuksen edessä on huonot päivät. Nyt pilvet alkavat tummua kuin Yhdysvalloissa repuplikaanihallinnolle, joka pääsi valtaan valheella. Niinhän Suomessakin kävi 2007.

Muutoksen tuulet ovat jo tulossa. Kokoomus ei sitä estä.

2

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikös vain?

      Tämä kokoomuksen politiikkojen hyökkäävä käytös ja moukkamaiset tavat viestittävät todella siitä, että kokoomus on katkerien ja kateellisten ihmisen puolue. Tämä kokoomukselainen kateus on hämmästyttävää, kun se kohdistuu sellaisiin ihmisiin, joiden pitää sinnitellä elämässään minituloilla. Nämä minitulotkin aiheuttavat kokoomuksen politiikoille kateutta ja nekin pitäisi imuroida rikkaille.

      • kkkw

        Kerrankin joku puhuu järkeä. Harmi vaan kun hallituksesta ei ole näitä "pienen ihmisen" puolustajia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      418
      6067
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      85
      5406
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4414
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3961
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      60
      3818
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      182
      3492
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      119
      3244
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      64
      3220
    9. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      3046
    10. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2289
    Aihe