Kolme typerää Halla-Ahon kimpussa? Leif Salmen samalla älyllisellä tasolla kuin Tanja Karpela?!!
Pressi-klubin
2
155
Vastaukset
- on fiksumpi
Leiffiä, oli niin hapokasta.
- rautaako?
Jäikö Halla-Aho taas alakynteen nasaalisti jankutamaan ja punastelemaan?
Se on aika herttaisen yhdentekevää mitä se Halla-Aho selittelee blogilöpinöillään, paitsi tietysti itseleen.
Jos 99% sekä skineistä että ihmisistä tulkitsee hänen tekstinsä samalla tavalla raasti loukkaaviksi kuin samansisällöiset tekstit muuallakin Euroopassa tulkitaan, niin turha Halliksen on inistä ettei hän tarkaan ottaen kuitenkaan ole näin tarkoittanut.
HA osaa kyllä jo siviiliammattinsa puolesta ilmaista asioita siten kun hän haluaa ne tulla tulkituiski. Nyt kun skinit avoimesti fanittaa häntä, ja toisaalta viranomaiset tutkii, niin eikö ole aika ilmeistä millaisena hänen tekstinsä tulkitaan kon tulkittu sekä kannattajien että vastustajien leirissä?
Ja kaikki jotka tämänsävyisi tekstejä kirjoittaa pyrkii toki myös jättämään tekstiin itselleen takaovia auki siltä varalta että joutuisi syyteeseen.
Näitä takaovia HA nyt pyrkii käyttämään, joihin itsestäänselvästi kuuluvat vaatimus "kriittisestä keskustelusta" ja syytelyt politikoinniksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15111359
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424296Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska372701Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041623Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?901473Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311406