Kertoi juuri uutiset.
Ruusunen sai sakkoja.
12
536
Vastaukset
- paljonko...
Paljon mahtaa Ruususen tulot olla ? Siitähän se sakko lasketaan. Jos ei ole tuloja, mitä itse valittaa joka lehdessä, niin silloin sakko on 6 euroa per päivä ja yhteensä siis 120 euroo.
- syyllinen
Syyllinen kuitenkin kansaakin kuohuttaneeseen tekoon. Kuka haluaisi kirjoitettavan itsestään intiimejä tarinoita? EI KUKAAN!
- happy end
Sakkoja tuli ja tulot kirjasta meni. Oikein tuomittu! Ja nyt Ruusunen voi muuttaa Thaimain maisemiin ja lähteä siellä politiikkaan. Jess!
- lisää..
Tuleehan tuon sakon lisäksi maksettavaksi oikeudenkäyntikulut ja yhteisvastuullisesti kustantajan kanssa kirjatuotot.
- vaikenemisiin
lisää.. kirjoitti:
Tuleehan tuon sakon lisäksi maksettavaksi oikeudenkäyntikulut ja yhteisvastuullisesti kustantajan kanssa kirjatuotot.
Yksinoikeudella saavat jatkaa maksuja vastaan Kurosen ikuista tilitystä.
- Habakuk.
Siitäs sai. 300 € sakkoa ja korvattavaa monta tonnia. Täysin oikein, oppiipa itse ehkä pitämään turpansa kiinni muiden yksityisasioista.
- Kait Kuronen
Muistaa sen vanhan matematiikan peruslauseen: Kun jakaa, ei pidä kertoa. Kumpa kaikki tyrkkynaiset muistais sen.
- tosiaankin tapahtui
Kuronen käräjöi itse nettikirjoittajia vastaan tosi herkkähipiäisenä. Onneksi Oikeus löi nyt häntä todella lujaa ja nöyryyttäen.
- tuomio!
Kait Kuronen kirjoitti:
Muistaa sen vanhan matematiikan peruslauseen: Kun jakaa, ei pidä kertoa. Kumpa kaikki tyrkkynaiset muistais sen.
Ja Ruusunen kehtaakin vielä hämmästellä, miksei saa kertoa omasta yksityiselämästään! On se kumma, että voi yksipuolisesti kertoa melkoisen intiimejä asioita vaan sen takia, että haluaa kansalaisten tietävän, ketä ja kuka panee ja koska. Voi helvetti että pitää tälläiset asiat vielä hovissa päättää. Luulisi aikuisella naisen ja vieläpä äidin ymmärtävän, että kaikkea ei tarvitse kirjoissa ja lehdissä kertoa, jotain voisi pitää omanakin tietonaan. Lapsiparat!
Ihan oikea tuomio, olisi saanut olla vieläkin kovempi. - Hyvätuloinene silti
tosiaankin tapahtui kirjoitti:
Kuronen käräjöi itse nettikirjoittajia vastaan tosi herkkähipiäisenä. Onneksi Oikeus löi nyt häntä todella lujaa ja nöyryyttäen.
Onko 60 000 euroa/vuosi huonotuloinen? Verokalenterissa hänen tulonsa ilmoitetaan noin. Missä mättää, kuukausitulot ovat siis 5000 euroa. Ja itkee, millä maksaa, se on rahalla, Sussanna hyvä.
Jos yritit maksattaa elintasosi näillä tempuilla, todetaan, ettei onnistu, ihmisiä pitää kunnioittaa, niin Sinuakin aluksi kunnioitettiin. Niin makaa kuin petaa. - ojalan laskuoppi apuna
Hyvätuloinene silti kirjoitti:
Onko 60 000 euroa/vuosi huonotuloinen? Verokalenterissa hänen tulonsa ilmoitetaan noin. Missä mättää, kuukausitulot ovat siis 5000 euroa. Ja itkee, millä maksaa, se on rahalla, Sussanna hyvä.
Jos yritit maksattaa elintasosi näillä tempuilla, todetaan, ettei onnistu, ihmisiä pitää kunnioittaa, niin Sinuakin aluksi kunnioitettiin. Niin makaa kuin petaa.Ei saanut tulojen perusteella varmaankaan ilmaista oikeusavustusta? Ruususen tuloissa on kirjatuotot, vähennetäänkö ne menneestä verotuksesta, vai miten se menee? Jos vähennetään, saako takautuvasti ilmaisen oikeusavun kun kirjatuotot vähennetään? Kuronenhan sai ennakosumman kirjasta klönttinä.
- ei saisi tänä
ojalan laskuoppi apuna kirjoitti:
Ei saanut tulojen perusteella varmaankaan ilmaista oikeusavustusta? Ruususen tuloissa on kirjatuotot, vähennetäänkö ne menneestä verotuksesta, vai miten se menee? Jos vähennetään, saako takautuvasti ilmaisen oikeusavun kun kirjatuotot vähennetään? Kuronenhan sai ennakosumman kirjasta klönttinä.
vuonna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760