Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Haittaako miestä yleensä naisen kuukautiset?

Olen aina luullut että miehet eivät halua seksiä kun naisella on vuodot meneillään. mutta nyt monen vuoden seurustelun jälkeen mieheni totesi että miksen halua seksiä "niiden" aikana? olin ymmälläni kun olin aina luullut että eihän miehet halua sotkea itseään ;)olen 23 ja mieheni 30. nyt sitten seksiä harrastetaan normaalisti n.4-7 kertaa viikossa oli "kelit" mitkä tahansa. Ja kieltämättä alussa nolotti kun toinen on vehkeet punasena, mutta kun ei häntä haittaa mitenkään, kun kuulema pesemällähän se lähtee :) Siispä haittaako miehiä yleensä jos naisella on punapäivät???
92764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ainakaan mua,tosin yhden kerran kokemus mulla yhden illan juttu kun aloin riisumaan sitä niin terveyssidehän sieltä löytyi,aktia se ei haitannu mitenkään päinvastoin tuntui jopa kiihottavammalta hiukan "likaisempi" nainen.

Äänestä

Oma vaimo vain sanoi joskus että ei halua sen takia pahimpina vuotopäivinä kun on muka olemassa joku suurempi tulehdusvaara, ja siitä lähtien ei sitten olla harrastettu seksiä pahimpina vuotopäivinä. Muuten kyllä kuukautisten aikaan koska ei se neste minua hirvitä tai haittaa millään tavalla.

Ihmettelen vaan sitä kun joku lääkäri joskus kertoi että seksi on parasta kipulääkettä kuukautisten aikana koska se hieroo lihakset vetreiksi ja pumppaa myös sitä mäihää ulos.

Äänestä

Mutta on silloin jotenkin puolitehoista, silloin on tuo suuseksi ainakin pois suljettu. Aikannaan oli mottona että suomalainen sotilas ei verta pelkää mutta silloin se seksi rajoittui männän sisään ja ulos liikutteluun.

Äänestä

selvinbpäin ainaka tunkis munaa veriseen pilluun.
9v oon oman kanssa ollu ja ei kyllä tee mieli panna veriseen pilluun.. kyllä sen 5-7 päivää jaksaa ootella. ohan sitä kännissä kerran tullu koitettua ja aika löysää puuhaa oli..sanotaan et ei tuntunu miltään ku muna siellä huiteli..

Sanotaan et on aika pieni prosentti miehistä jotka haluu jotain veristä pillua ja neki on suurinosa perverssejä tai jotain vastaavia. Yö..ja vieläkerran yök..

Äänestä
  • Kyllä minä olen pannu menkkojenkin aikana enkä mikään pervo ole,vaimokin tykkäsi eikä mitään ongelmaa ole.
    Ottaa kyrvän käteen ja työntää sisälle ei siinä edes mitään verta näekkään,sitten kun lauennu sisälle käy pesulla,ei yhtään ihmeellistä

    Äänestä

Eiköhän tämä ole aivan yksilöllistä jokaiselle. Pääasia on että molemmat ovat hommassa mukana ja se ei häiritse kumpaakaan. Itselläni ainoastaan suuseksin antaminen jää väliin, ainakin runsaimman vuodon aikana.

Jos toinen ei asiasta nauti, niin turhaan sitä toista siihen yrittää edes pakottaa. Joskus menkkojen ajan odottaminen vaan kasvattaa molempien kiihkoa ja sekin on mahtavaa.

Äänestä

Itse olen yksinoleva mies jolla ei koskaan ole ollut mitään suhdetta. Itseä alkoi kiinnostamaan miten parisuhteessa kumppani tietää puolison kierron, keskusteleeko parit asiasta yleensäkään ? Sen verran itsellä on kokemusta, että tutustuin kauan aikaa sitten erääseen ihmiseen ekan kerran jolla ”taisi” olla kierron kekipiste päällä ja hän kutsui minut kotiinsa kylään. Meni pari viikkoa ja hän kertoi kuukautisten olevan myöhässä. No, ne alkoi sitten parin päivän päästä.

Äänestä

Ollaan oltu 9 vuotta yhdessä vaimon kanssa josta 4,5 vuotta naimisissa. Ollaan alusta asti nussittu vaimon kanssa myös mekkojen aikana. Seksiä on keskimäärin 4 krt/ vko. Pillu toki on aavistuksen väljemmän tuntuinen verisenä, hyvä peli kuitenkin. Itseäni kiihottaa mekkojen aikainen seksi kun nainen toteuttaa naiseuttaan, eikä voi muuta kun vuotaa verta. Seksi on silloin hyvää ja otan naiseni silloinkin. Meidän välillä on paljon kemiaa. Ekan vaimon kanssa sitä ei ollutkaan ja elin onnettomassa liitossa puutteessa ja silloin kun sain, seksi oli hädin tuskin tyydyttävää, ei tarpeeksi hyvää. On nöyryyttävää nussia naista, joka ei ole hyvä sängyssä ja omassa mielessä tietää että on nussinut parempaakin. Vaihtamalla parani ja reilusti.

Äänestä

Verta vuotava nainen on hedelmällisyyden symboli. On aavistuksen pervoa naida naista verisenä ja juuri siksi niin kiihottavaa ja upeeta 🤪

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kati. kirjoitti:

Olen aina luullut että miehet eivät halua seksiä kun naisella on vuodot meneillään. mutta nyt monen vuoden seurustelun jälkeen mieheni totesi että miksen halua seksiä "niiden" aikana? olin ymmälläni kun olin aina luullut että eihän miehet halua sotkea itseään ;)olen 23 ja mieheni 30. nyt sitten seksiä harrastetaan normaalisti n.4-7 kertaa viikossa oli "kelit" mitkä tahansa. Ja kieltämättä alussa nolotti kun toinen on vehkeet punasena, mutta kun ei häntä haittaa mitenkään, kun kuulema pesemällähän se lähtee :) Siispä haittaako miehiä yleensä jos naisella on punapäivät???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu