tänään 16.55. Koko Mussalo tärisi. Olin nukkumassa ja heräsin omakotitalossamme kovaan tärähdykseen.
missä räjäyteltiin
kovilla panoksilla
6586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kävin nimittäin paskalla,nopeesti se tulee hirssist sinne,tais vaan losahtaa ennen puhistamoa sori nyt vaan et heräsit siellä omakotitalossasi.
Kotkan sosiaalidemokraateilla oli tänään iltapäivällä perinteiset soppailtamat, jossa laulettiin työväenlauluja, syötiin hernesoppaa ja jaettiin kaikille osallistujille verorahoilla ostetut matkaliput Pietariin.
Myös toimittaja S.Häkkinen oli paikalla ja tekee tyylinsä mukaisesti imartelevan sivun kokoisen uutisartikkelin illan tapahtumasta huomiseen Kymensanomiin.
nukun tuohon aikaan....!!!!
muuttuu, niin sitä nukutaan eri aikaan kun muut.
Hyvää huomenta tukion keskeyttäneet.
Sutelan Siwan rakennustyömaalta ne pamaukset kuului.
Mullakin tuli huonot housuihin kun sauvakävelin just siitä ohi ku pamahti.Ei muuta ku oikopolkuu pitkin nopeasti kohti K.vuorta,ettei tapahtuis jäätymisilmiötä.