Muistan Kervistä kiitollisuudella

8613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuskimpa ainakaan tuossa kunnallisaloitteessa mainitut henkilöt Lindelöf, Ruonala... Mikä oikein meni vikaan ? Liian fiksuko Kotkan politiikan punaiseen kermaan ? Ei sopinut joukkoon, vaan piti savustaa hinnalla millä hyvänsä pois pelistä.

Äänestä

pahin vaara päättäjille!

Äänestä
  • " Haminassa on käyty viime aikoina varsin paljon julkista keskustelua siitä, miten paljon kuntalaisilla ja luottamushenkilöillä on oikeus saada tietoa kaupungin asioista ja mikä on julkista tietoa ja mikä ei-julkista tai jopa SALAISTA tietoa."....Syntyy kuppikuntia ja jotkut jopa ylpeulevät sillä, että heillä on sellaista tietoa mitä muilla ei ole jatieto on sellaista, jota ei voi paljastaa."....."Kritiikkiä on myös tullut itse kullekkin siitä, että mielipiteitä kaupungin asioiden hoitamisesta kerrotaan julkisuudessa, joka ei kuulema ole oikea paikka vaikuttaa asioihin. Väitetään, että puututaan asioihin, joista ei ymmärretä mitään taikka vääristellään asioita.".... Kaupunginhallituksen pöydässä ei tule ei tule kaudellani myöskään olemaan sellaisia asioita taikka seikkoja, jotka olisivat vain osan tiedossa. Ts. Tieto on kaikilla tai sitten sitä EI OLE KENELLÄKÄÄN."...Vastauksena kysymykseen "julkista vai ei julkista tietoa", totean, että kunnallinen tieto on julkista omaisuutta, johon kaikilla on oikeus ja JONKA KRITISOIMINEN ON MYÖS PERUSOIKEUTEMME. "


    Tälläisiä ajattelee Tapio Lepistö Hiiohoi lehdessä 11.2-09

    Miksiköhän poimin juuri noi tietyt lauseet, no sitä sopii miettiä.

    Äänestä

  • Harald Hirmunen kirjoitti:

    " Haminassa on käyty viime aikoina varsin paljon julkista keskustelua siitä, miten paljon kuntalaisilla ja luottamushenkilöillä on oikeus saada tietoa kaupungin asioista ja mikä on julkista tietoa ja mikä ei-julkista tai jopa SALAISTA tietoa."....Syntyy kuppikuntia ja jotkut jopa ylpeulevät sillä, että heillä on sellaista tietoa mitä muilla ei ole jatieto on sellaista, jota ei voi paljastaa."....."Kritiikkiä on myös tullut itse kullekkin siitä, että mielipiteitä kaupungin asioiden hoitamisesta kerrotaan julkisuudessa, joka ei kuulema ole oikea paikka vaikuttaa asioihin. Väitetään, että puututaan asioihin, joista ei ymmärretä mitään taikka vääristellään asioita.".... Kaupunginhallituksen pöydässä ei tule ei tule kaudellani myöskään olemaan sellaisia asioita taikka seikkoja, jotka olisivat vain osan tiedossa. Ts. Tieto on kaikilla tai sitten sitä EI OLE KENELLÄKÄÄN."...Vastauksena kysymykseen "julkista vai ei julkista tietoa", totean, että kunnallinen tieto on julkista omaisuutta, johon kaikilla on oikeus ja JONKA KRITISOIMINEN ON MYÖS PERUSOIKEUTEMME. "


    Tälläisiä ajattelee Tapio Lepistö Hiiohoi lehdessä 11.2-09

    Miksiköhän poimin juuri noi tietyt lauseet, no sitä sopii miettiä.

    Tätä mieltä. Kotkassa eletään tsaarin aikaa, sama sosialistipuolue hallinnut kaupunkin pari sukupolvea joka ei tunne vaihtoehtoa!

    Äänestä

Harmi kun Asko ei ole lähteny politiikkaan, olis varmaan hyvä valtuutettu!

Äänestä
  • Pyytäkää ehdolle seuraavissa vaaleissa

    Äänestä

karvista aktiivisuudesta

Äänestä

Nyt lähtee kirjasto, ei taida kukaan mahtaa mitään kun ei Kervinenkään enää hanttiin laittamassa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tästä... kirjoitti:

http://74.125.77.132/search?q=cache:PpKgmXX3sSkJ:www2.kotka.fi/kuntatoimisto/html/kh/2002/17061630.0/txt364.htm asko kervinen&hl=fi&ct=clnk&cd=13&gl=fi&client=firefox-a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu